Дата и час: Чет Апр 25, 2024 7:38 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 82 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Ксенонов кит - За, Против, Съвети, Покупка, Монтаж, Отзиви 
Автор Съобщение
UNREAD_POST 
Whiskey написа:
Не, това беше първото което прочетох много внимателно. Немога да разбера как се свързват самите кабели.
От оригиналното захранване на фара вкарвам в баласта, нали така. От него, свързвам посредством раздвоените червени и сини кабели самите крушки. Но на крушките има и един двоен изход, както и още 2 кабела които стоят като "обувки" които трябва да влязат в клеми. Ще пусна снимки.


Ето ги и снимките.

Ако правилно разбирам, оригиналното захранване трябва да влезе в празното място на баласта. Той се свързва посредством 2-та полюса за крушката, съответно с еднаквите букси. А какво правим с останалите изводи на крушката?


Малко неясно съм го написал, признавам, пусни снимки и ще ти покажа кое, къде е :cool:

Една бърза схема:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Последна промяна Rokambol на Чет Апр 17, 2008 12:34 am, променена общо 1 път



Чет Апр 17, 2008 12:19 am
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 5:54 pm
Мнения: 193
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Мисля, че най-лесно ще стане по този начин. Kой номер с коя буква се свързва :)


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Brava 1.6 16V


Чет Апр 17, 2008 12:24 am
Профил
UNREAD_POST 
А -> 4
В -> 3
О -> 5

(+) от оригиналната инсталация на крушката -> 1
(-) от оригиналната инсталация на крушката -> 2

Успех :cool:


Чет Апр 17, 2008 12:38 am
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 5:54 pm
Мнения: 193
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
хм... от твоята схема разбирам, че 0 трябва да се свърже с оригиналното захранване на крушките. В този случай обаче къде отива 5?

Ако свързваме по схемата : А -> 4; В -> 3; О -> 5 от къде баласта ще взима ток? И тия малките жички... къде ги връзваме?

_________________
Brava 1.6 16V


Чет Апр 17, 2008 12:43 am
Профил
UNREAD_POST 
1 и 2 трябва да са другия край на 5 :cool: Баласта се захранва през 1 и 2, които се свързват към ориг. инсталация, която подава + и - на крушката.

Оградените (виж последната снимка) куплунзи се откачат от крушката и се свързват с 1 и 2. Това става под капачката. Изолират се и приключваш с фара.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Чет Апр 17, 2008 1:00 am
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 5:54 pm
Мнения: 193
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Ситуацията ми се изясни. Благодаря ти много!

_________________
Brava 1.6 16V


Чет Апр 17, 2008 7:59 am
Профил
UNREAD_POST 
И като "светнеш" да споделиш впечатления :cool:


Чет Апр 17, 2008 10:28 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 5:54 pm
Мнения: 193
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Преди да "светна" да попитам още нещо. Някои казват, че е нужно да се слага някъде предпазител или допълнителен бушон, защото ако самите баласти евентуално сдадели багажа да не се запали ел.системата. Вярно ли е това и необходимо ли е допълнително пипане по тока с цел защита. Ако да - какво точно. Хайче, че крушките стоят 1 месец в нас :)

_________________
Brava 1.6 16V


Сря Май 14, 2008 4:02 pm
Профил
UNREAD_POST 
Whiskey написа:
Преди да "светна" да попитам още нещо. Някои казват, че е нужно да се слага някъде предпазител или допълнителен бушон, защото ако самите баласти евентуално сдадели багажа да не се запали ел.системата. Вярно ли е това и необходимо ли е допълнително пипане по тока с цел защита. Ако да - какво точно. Хайче, че крушките стоят 1 месец в нас :)


Захранването на практика не се променя. То е подсигурено с предпазители. Нищо допълнително не се поставя.


Сря Май 14, 2008 4:43 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 5:54 pm
Мнения: 193
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Момчета, светнах! Да си призная, монтажът мина сравнително трурно, защото навсякъде е много тясно и трудно се работи. Резултата ме удоволетворява, но ми се струва че нещо фаровете не светят успоредно.. утре ще пусна кадри някаъде на пълна тъмнина, за да кажете и вашето мнение.

Смених и крушките на халогените... ей това толкова трудно да се оказа, че нямам думи. Трябваше да вдигам колата на крик. Как са ги мислили тия Фиати - незнам :). Yellow_Flash_Colorz_PDT_05

_________________
Brava 1.6 16V


Нед Май 25, 2008 10:35 pm
Профил
UNREAD_POST 
По принцип след монтаж на ксенон трябва да отидеш на реглаж на фаровете. Самата крушка е една идея по-дълга от обикновената Н1 и светлинния поток пада по-ниско. Поне при мен се получи така.


Нед Май 25, 2008 11:23 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 5:54 pm
Мнения: 193
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Вече всичко е ОК, наистина фаровете "паднаха" малко. Калибрирах ги както ми харесва и смятам че Ксенон наистина си е добра инвестиция. В малки, тесни и неосветени улички - няма равен. Всичко ти е ден пред очите. Шегуваме се с един приятел.... да туряме ксенон и на халогените долу Yellow_Flash_Colorz_PDT_01

Има ли начин, да се избегне гасненето на късите светлини при превключване към дълги. Незнам при "светкавица" дали пак късите гаснат, но това не ми харесва.

_________________
Brava 1.6 16V


Вто Май 27, 2008 11:01 pm
Профил
UNREAD_POST 
Whiskey написа:
....
Има ли начин, да се избегне гасненето на късите светлини при превключване към дълги. Незнам при "светкавица" дали пак късите гаснат, но това не ми харесва.


Има начин, при мен не се влияят от дългите. Виж тази тема, последния пост. Обърни внимание на текста в червено. Ако познаваш грамотен електроник, ще се справите.


Сря Май 28, 2008 2:45 am
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 1:50 am
Мнения: 124
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST 
Колеги,а за типо какъв ксенон ще ми трябва,като имам само една крушка за къси и дълги.H7 майче бяха оригиналните.
Идеята е,че искам да си имам дълги фарова и това ме интересува какво ще значи - H4 биксенон ли трябва,може ли да се сложи и т.н. ...


Съб Авг 09, 2008 12:40 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2008 3:39 pm
Мнения: 133
Местоположение: София 18 Овча Купел
UNREAD_POST 
Na4ko написа:
Колеги,а за типо какъв ксенон ще ми трябва,като имам само една крушка за къси и дълги.H7 майче бяха оригиналните.
Идеята е,че искам да си имам дълги фарова и това ме интересува какво ще значи - H4 биксенон ли трябва,може ли да се сложи и т.н. ...


Мисля, че Н4 беше една крушка за двете операции. :) Но нека някой, по-компетентен да ти отговори. Мисля, че така беше!

_________________
Фиат Браво 1.6 2000, Кукла
www.prosport.bg


Съб Авг 09, 2008 1:52 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 82 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg