Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:30 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 82 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Ксенонов кит - За, Против, Съвети, Покупка, Монтаж, Отзиви 
Автор Съобщение
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 4:40 pm
Мнения: 290
Местоположение: Стара Загора, София
UNREAD_POST 
Значи при мен има следния проблем - при дългите ксенона си светва нормално, и след около 5 - 10 секунди десния фар гасне, и километража ми се нулира......след като ги изключа после след няколко секунди пак се пускат и става горе долу същото.....
Слаби връзки може би......
Ако също така някой ми каже какви точно релета трябва да взема и откъде ще е много добре......

_________________
Изображение
ЗАПИШИ СЕ В КАРТИНГ ШАМПИОНАТА НА КЛУБ Ф1 !!!!


Чет Фев 28, 2008 11:34 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:48 am
Мнения: 2021
Местоположение: София 10
UNREAD_POST Биксенони
днес дойдоха поръчаните Биксенони Н4 е не са като Н1 обикновени те
имат и реле и допълнителна кутия за управлението
на къси /дълги
взима се сигнал само от единия фар и отива на 2 та
пак нищо не се реже всичко е на букси .
поръчка от тук
http://pc-link.biz/catalog/index.php?cP ... =2a&page=2
идват за 10 дни от ХонКонг през Москва до НДК пощата
имаи 2 диода подарък ама нещо не ми харесват слаби са
поръчал съм си 5 W ама трябва да се монтират на цокъл

_________________
За PUNTO http://ftp.fiat-club.org.ua/
и FIAT http://fiat.comnet.bg/
Купе http://www.polak.ch/coupemanual/
http://ftp.fiat-club.org.ua/Manuals/
http://instrukcje.fiat.pl/index.php/listing/fiat


Пет Фев 29, 2008 10:42 pm
Профил WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 07, 2007 4:19 pm
Мнения: 145
Местоположение: София 03 Възраждане
UNREAD_POST 
Аз поръчах на 05.03 и ги чакам към 17.03 дано да дайдат до тогава. Малко бавно щото трябваше да доуточнявам едни неща по мейл с тях. Нямам търпение. :) Yellow_Flash_Colorz_PDT_07

ПП Аз добре го поръчах ама обърках нещата. Вместо Х1 взех Х4 така че като пситигне го пускам за продажба. Аз някой се интересува ще бъде постат някъде на 14.03

_________________
Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
Engine Stamp: 176B9.000
Version Code: 176BV
Version: V5 | SPORTING | 03.'98


Сря Мар 05, 2008 5:45 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Юли 10, 2007 5:16 pm
Мнения: 15
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Колеги, да споделя с вас моите впечатления. Купуването и доставката минаха без никакви проблеми - за около 10 дни пакета пристигна в София. Кутията стоя вкъщи около месец, понеже сам нямаше да се справя с монтажа, а нямах време да се занимавам да търся някой който да го направи. Монтирах ги едва преди два дни и честно казано се родих! Фабричните фарове светят много зле, без значение крушките. Каквито и да сложиш все едно - нищо не виждаш. Решение е да пуснеш халогените, но тогава куките почват да се заяждат и да просят десетачка. В момента карането вечерно време с ксеноните е истинско удоволствие - пред теб е доволно светло. Не съм ги пробвал още как е извънградско, когато няма толкова улично осветление колкото в града, но предполагам, че ще е приятно. Единственото кофти е, че премигват за половин секунда когато минаваш на дълги, но не е болка за умиране. Притеснява ме единствено какво ще се прави ако изгори някоя от крушките и умувам дали да не си поръчам резервни крушки от въпросния сайт. Ако няма да ви натежи на бюджета ви препоръчвам да си го купите. Струва си, пък и доставя удоволствие и много променя фейса на колата.


Нед Мар 23, 2008 10:58 pm
Профил
Кара балканче
Кара балканче

Регистриран на: Чет Фев 28, 2008 9:36 pm
Мнения: 49
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
аз гледах едни ксенончета за 140 лв,ама се опасявам че няма да мога да ги оправя сам,иначе разликата м\у обик. и ксенона е направо космическа!А какво ше кажете за тея крушки (уж ксенони) бивали ги или са .... Yellow_Flash_Colorz_PDT_31


Нед Апр 06, 2008 5:57 pm
Профил
UNREAD_POST 
Тия "уж ксенони" са в пъти по-зле от обикновени Осрам или Филипс.Съвета ми е или си купете качествени халогенни крушки като гореспоменатите 2 марки или ксенон комплект.Всичко друго е лъжа и измама!


Нед Апр 06, 2008 6:24 pm
UNREAD_POST 
pi4_s_bravo написа:
Тия "уж ксенони" са в пъти по-зле от обикновени Осрам или Филипс.Съвета ми е или си купете качествени халогенни крушки като гореспоменатите 2 марки или ксенон комплект.Всичко друго е лъжа и измама!


Китайския ксенон е далеч от оригинала на Hella или Philips, спор няма. Въпреки това, твърдя, че дава доста по-добро осветяване от традиционните халогенни крушки. Проблемите идват от недобрата екранировка, която "шашка" част от електрониката в колата - таблото се нулира, радиостанциите "вият" и подобни. Решението е т.нар. баласти да се монтират на различно от моментното им място. Ако въпреки преместването им няма оправия, тогава е най-добре да се възстанови старата инсталация или да се инвестира в марков ксенон.


Вто Апр 08, 2008 6:55 am
Кара балканче
Кара балканче

Регистриран на: Чет Фев 28, 2008 9:36 pm
Мнения: 49
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
колеги,мисълта ми е ,дали си струва да си смена крушките с тея дето ги водят като ксенон,тоест само крушките,а не цялата инсталяция


Вто Апр 08, 2008 7:15 pm
Профил
UNREAD_POST 
bingo_boy написа:
колеги,мисълта ми е ,дали си струва да си смена крушките с тея дето ги водят като ксенон,тоест само крушките,а не цялата инсталяция


Когато видях цената от 140лв, помислих, че става дума за комплект китайски ксенон (те вече струват толкова). За да са само крушки на такава цена, най-вероятно са маркови и качествени H1 (3,4,7...) или са ксенонови за автомобили с такава система. Ако е второто, то те няма да станат за теб, защото нямаш страртиращия конвертор, т.е. нужната инсталация :cool:


Сря Апр 09, 2008 8:11 am
Кара балканче
Кара балканче

Регистриран на: Чет Фев 28, 2008 9:36 pm
Мнения: 49
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
чакай чакай чакай,явно не може да се разберем!Значи за 140 лв е цялата с-ма(явно китайска работа),а аз питам за ксеновни крушки от 15-20 лв :) надявам се вече се разбрах ме :) Yellow_Flash_Colorz_PDT_05


Сря Апр 09, 2008 6:40 pm
Профил
UNREAD_POST 
Значи аз правилно съм те разбрал.Повтарям пак-ако е за тия пари си вземи 2 броя H1 халогенни Осрам Силвърстар (по 12 лв едната).Ако искаш истинско осветяване взимаш ксенон инсталация.Другите халогенни крушки,които ги рекламират за ксенон и разни подобни светят по-слабо от обикновените халогенни крушки.


Сря Апр 09, 2008 7:09 pm
UNREAD_POST 
Стоплих най-после... Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 pi4_s_bravo е много прав за тези уж ксенони - не ти трябват. Послушай го и си купи крушките, които ти препоръчва.


Чет Апр 10, 2008 6:35 am
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 5:54 pm
Мнения: 193
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Купих си ксенон, но нещо не схващам как ще се свърже окаблеяването. Нещо жиците ми се струват множко. Н1 съм. Някой ще даде ли малко повече инфо.

_________________
Brava 1.6 16V


Сря Апр 16, 2008 11:27 pm
Профил
UNREAD_POST 
Whiskey написа:
Купих си ксенон, но нещо не схващам как ще се свърже окаблеяването. Нещо жиците ми се струват множко. Н1 съм. Някой ще даде ли малко повече инфо.


Това няма ли да ти помогне?


Сря Апр 16, 2008 11:36 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 5:54 pm
Мнения: 193
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Не, това беше първото което прочетох много внимателно. Немога да разбера как се свързват самите кабели.
От оригиналното захранване на фара вкарвам в баласта, нали така. От него, свързвам посредством раздвоените червени и сини кабели самите крушки. Но на крушките има и един двоен изход, както и още 2 кабела които стоят като "обувки" които трябва да влязат в клеми. Ще пусна снимки.


Ето ги и снимките.

Ако правилно разбирам, оригиналното захранване трябва да влезе в празното място на баласта. Той се свързва посредством 2-та полюса за крушката, съответно с еднаквите букси. А какво правим с останалите изводи на крушката?


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Brava 1.6 16V


Чет Апр 17, 2008 12:02 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 82 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg