Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:39 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Дали ще стане за радиото 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Дали ще стане за радиото
Да питам преди да започвам да дерзая.Не може ли на фабричния радиокасетофон на брава и мареа да се монтира жак или куплунг или букса както искате го наричайте за вкарване на сигнал от мп 3 плеър или дискмен,обаче да се свърше така че при вкарване на буксата да се изключва или касетофона или радиото.Мисля че тогава звука ще бъде много по качествен отколкото с адапторни касетки и др такива устройства.Ако трябва ще прецакаме касетофона и ще работи с външен източник.


Вто Апр 25, 2006 7:17 pm
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST Re: Дали ще стане за радиото
Tornado написа:
Да питам преди да започвам да дерзая.Не може ли на фабричния радиокасетофон на брава и мареа да се монтира жак или куплунг или букса както искате го наричайте за вкарване на сигнал от мп 3 плеър или дискмен,обаче да се свърше така че при вкарване на буксата да се изключва или касетофона или радиото.Мисля че тогава звука ще бъде много по качествен отколкото с адапторни касетки и др такива устройства.Ако трябва ще прецакаме касетофона и ще работи с външен източник.


По принцип е възможно, но на практика ще е голяма играчка , а и е необходима схема на модела!

_________________
FIAT-SPORT


Вто Апр 25, 2006 8:54 pm
Профил WWW
UNREAD_POST 
Ако имаш CD changer control ще можеш лесно да вкараш сигнал. Ако нямаш тогава единствената алтрнатива е да се лишиш от касетковата част на касетофона. Най-лесно се откача главата и там се вкарва сигнал, като се монтират и две съпротивления за да се намали входния сигнал. Най-добре е да се вкара сигнала след предусилвателя на касетофона, но иди търси схеми да видиш, къде точно е... сложна работа!


Вто Апр 25, 2006 8:59 pm
UNREAD_POST 
Имам сд контрол


Сря Апр 26, 2006 2:24 pm
UNREAD_POST 
Tornado написа:
Имам сд контрол


Тогава е лесно. Някъде имах схема на един от моделите с CD control. На краче 18 ти е масата, на 19 левият канал, на 20 десният! Ако искаш дай мейл да ти я пратя, но кажи какъв е точно модела на касетофона.


Сря Апр 26, 2006 3:39 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 12:38 pm
Мнения: 195
Местоположение: Пловдив 06 Тракия
UNREAD_POST Re: Дали ще стане за радиото
Tornado написа:
Да питам преди да започвам да дерзая.Не може ли на фабричния радиокасетофон на брава и мареа да се монтира жак или куплунг или букса както искате го наричайте за вкарване на сигнал от мп 3 плеър или дискмен,обаче да се свърше така че при вкарване на буксата да се изключва или касетофона или радиото.Мисля че тогава звука ще бъде много по качествен отколкото с адапторни касетки и др такива устройства.Ако трябва ще прецакаме касетофона и ще работи с външен източник.


Може да стане!! аз ще правя същата магия тази или следващатата седмица в един сервиз за car audio .Пичовете са ми познати и сам чувал че си разбират от работата. Ако те интересува къде се намира мястото пиши на ЛС да ти дам адрес и тел.


Сря Апр 26, 2006 5:14 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Eто го и модела на касетофона Грундиг АД 185 Н.А другия въпрос е като се сврърже така ще се появи ли функция чейнджър или друго устройство на бутона за превключване между радио и касетофон.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Сря Апр 26, 2006 5:35 pm
UNREAD_POST 
Честно казано не съм наясно дали ще ти се появи устройство на някой бутон... нека сподели някой, който е правил такива магарии! Бях чел преди време някой колега от тук бе споделил, че по такъв начин може да се вкара сигнал. Най-горният конектор е за CD-то, така, както си го снимал най-десните крачета са съответно от долният ред нагоре- 20, 18, 19! Описал съм ти в предният пост кое за какво е. Как обаче да превключиш на този вход, ако нямаш бутон на който да ти излиза CD-то... идея нямам. Ако искаш мога да ти пратя файла със схемата, точно за твоят модел е! Това е с, което мога да ти помогна. Ако беше в София можеше да свалим касетофона и да правим опити, но така е трудно.


Сря Апр 26, 2006 7:49 pm
UNREAD_POST 
Как долния ред можеш ли да оградиш на снимката с кръгчета ако не те затруднявам и да им напишеш цифрите


Сря Апр 26, 2006 8:25 pm
UNREAD_POST 
Tornado написа:
Как долния ред можеш ли да оградиш на снимката с кръгчета ако не те затруднявам и да им напишеш цифрите


Ще ти пратя схемата в pdf формат.


Сря Апр 26, 2006 9:01 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 2:41 am
Мнения: 126
Местоположение: София 19 Люлин 10
UNREAD_POST 
а дали АД-185М има сд-контрол!?

_________________
ИзображениеИзображение
MAREA SX 1.6 16V


Сря Апр 26, 2006 10:59 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
rymbym написа:
а дали АД-185М има сд-контрол!?


Понеже се омешах малко с тези много модели не съм сигурен за този, но мисля, че само моделите завършващи с H накрая имат changer control.


Сря Апр 26, 2006 11:09 pm
UNREAD_POST 
Добре ама ако ми кажете и кога ще слушам от външния източник ще е добре имам в предвид когато съм на радио или на касетофон или как


Чет Апр 27, 2006 2:09 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка

Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 11:29 pm
Мнения: 450
Местоположение: Хасково
UNREAD_POST 
Ако си с касетка адаптер,когато си на касетофон,ако си с радиопредавател(една джаджа,дето ти излъчва на определена честота сигнала от плеъра,на радио :shock:
Не знам дали не трябва да се сложи един ему(симу)латор,който да симулира,че има включен чейнджър.


Чет Апр 27, 2006 3:55 pm
Профил
UNREAD_POST 
Kak ще се постави този симулатор за чейнджър и къде.Ако това стане и се появи функцията чейджър на моде бутона става много лесно от от тук нататък


Вто Май 02, 2006 4:40 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg