Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:29 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Проблем с: късите, вентилатора в купето, чистачките и др. 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 9:24 am
Мнения: 123
Местоположение: София 04 Оборище
UNREAD_POST Проблем с: късите, вентилатора в купето, чистачките и др.
Пускам темата, в случай че на някой му се появи тоя или подобен безумен на пръв поглед проблем!
Историята е следната, сядам преди 2 дена в Бравата, стартирам ДВГ -то и цъкам лостчето за чистачките че стъклото мокро, но уви не пожела! Пускам къси - няма никой, няма пръскалки, няма реотан на задното стъкло!!!


Почнах да се чудя, дали е възможно бушоните да са дали фира, но предположих че едва ли всичките тези консуматори са на едно!

Отивам при специалиста :) почва се едно раглобяване и човъркане, един по един всички възможни бушони в колата, после релета, оказа се че се губи плюса на съответните бушони, хайде сега кутийката където са бушоните и релетата от ляво на волана бе разкостена на всички съставни части, там се оказа че няма проблем, махаме жабката, търсиме нещо, нещо проблемно, но няма...и в един момент случайно бърникайки около волана се пусна вентилатора!

Оказа се че има някаква букса зад волана където е вероятно проблема!

Хайде сваляй кори, земи и тоя волан а след това и онова нещо на което са лостчетата на волана и така се докопахме до едното привидно безразлично нещо(буксичка) в което едното краченце беше нагоряло!


Но уви ми олекна че след час и нещо чоплене се намери къде е мизерията!

И след лека интервенция в буксата, кабелите бяха закачени, корите поставени, винтовете завинтени и волана монтиран(горе долу пак по-средата :) ) щипките защипани и аз си имах най-важните неща за дългия дъждовен маратон, чистачки с пръскалца, къси светлини, духалка за прозорчето и реотана спасител!


Леле тоя майстор, за 2 часовия ми престой колко нахрани производителя на моето МПС, направо на мен ми стана лошо :mrgreen:

_________________
FIAT Brava 1.4 12V
Изображение


Последна промяна Stoyo на Вто Май 29, 2007 2:10 pm, променена общо 2 пъти



Пон Май 21, 2007 8:05 pm
Профил
UNREAD_POST 
Много полезно инфо. Благодаря.


Вто Май 22, 2007 7:38 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Нед Апр 22, 2007 9:32 pm
Мнения: 7
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Мерсаж и от мен. На мен не ми работят степените на чистатчике, а само ръчно или с пръскалките. А като се прибирах в неделя
вече си нямах пръскалки. Но това може и да е липса на течност, домързя ме да проверя (вече не валеше) и не съм проверил. А чистачките са ми голям проблем в най големия дъжд да ръчкам лостчето постоянно :( А не можах да намеря къде са релетата. Иначе бушоните са здрави.

_________________
FIAT Marea 1.8/16v '96 HLX
FIAT Tipo 1.6ie '92


Пон Май 28, 2007 11:56 am
Профил
UNREAD_POST 
slun666 написа:
Мерсаж и от мен. На мен не ми работят степените на чистатчике, а само ръчно или с пръскалките. А като се прибирах в неделя
вече си нямах пръскалки. Но това може и да е липса на течност, домързя ме да проверя (вече не валеше) и не съм проверил. А чистачките са ми голям проблем в най големия дъжд да ръчкам лостчето постоянно :( А не можах да намеря къде са релетата. Иначе бушоните са здрави.

Според ел. схемата на чистачките, реле няма, а степените се управляват от електроника, монтирана в самото моторче. Поне по схема е така. Май трябва да разглобиш него. Преди това си провери куплунга на ръчката за превключване на волана.


Пон Май 28, 2007 12:38 pm
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Вто Дек 26, 2006 8:51 pm
Мнения: 21
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Колега точно под шофьрската чистачка се намира моторчето и ел.блок за управление.Те са облечени в 'чорап' от синтетична тъкан които най-вероятно се е прокъсал и е проникнала вода.


Пон Май 28, 2007 6:02 pm
Профил

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 5:42 pm
Мнения: 1
Местоположение: Пловдив 05 Южен
UNREAD_POST 
Колега - от 2 дни и аз имам абсолютно същият проблем със Браво 1.9 ТД - едновременно спряха да работят вентилатора в купето, късите, дългите, както и чистачките. Единственото което работи са габаритите.

Можеш ли да ми дадеш някакво инфо каква точно е била 'Леката' интервенция в буксата :). Предполагам че говориш за онази голямата букса със многото кабели която е отгоре и отзад на волана :)


Сря Сеп 12, 2007 1:55 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 09, 2008 11:23 am
Мнения: 10
Местоположение: Варна 01 Одесос
UNREAD_POST 
Колеги, и аз имам същия проблем с пунтото!! Значи зад волана да търся проблема????!!! Така ли? Yellow_Flash_Colorz_PDT_09


Вто Авг 05, 2008 10:44 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 09, 2008 11:23 am
Мнения: 10
Местоположение: Варна 01 Одесос
UNREAD_POST 
Отворих волана и понаместих реленцата и дръгите джундурийки. Всичко тръгна!! Мерси колега за инфото!! Да си жив и здрав! Ще те черпя! 8)


Сря Авг 06, 2008 3:07 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 9:24 am
Мнения: 123
Местоположение: София 04 Оборище
UNREAD_POST 
:) нали за това е форума, за да си помагаме :)

_________________
FIAT Brava 1.4 12V
Изображение


Нед Яну 25, 2009 3:49 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 9:24 am
Мнения: 123
Местоположение: София 04 Оборище
UNREAD_POST 
Yellow_Flash_Colorz_PDT_06

_________________
FIAT Brava 1.4 12V
Изображение


Нед Яну 25, 2009 3:49 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 09, 2008 11:23 am
Мнения: 10
Местоположение: Варна 01 Одесос
UNREAD_POST 
КЛИМОРЕДА!!! от Климореда е!! една от обувките на клемите на нагоряла, поизчистих я и всичко тръгна, но само временно. Работеше добре около месец и след това пак. Понеже от този проблем за висят и фаровете, взех нещата насериозно и си купих един нов климоред. Мой приятел ми каза, че баща му е катострофирал през ноща точно по тази причина - дупка, колата друсва и тока спира - след това канавка!!
:wink: :wink: :wink:


Пет Яну 30, 2009 12:23 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 10:41 pm
Мнения: 180
Местоположение: София 02
UNREAD_POST 
Колега, въобще не искам да се заяждам, но държа да отбележа, че се пише клЕморед, а не клИморед (клЕма - клЕморед). И също така, моля те обясни за кой клеморед говориш, за да ни е полезно и на нас :).


Съб Яну 31, 2009 2:11 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 09, 2008 11:23 am
Мнения: 10
Местоположение: Варна 01 Одесос
UNREAD_POST 
hann написа:
Колега, въобще не искам да се заяждам, но държа да отбележа, че се пише клЕморед, а не клИморед (клЕма - клЕморед). И също така, моля те обясни за кой клеморед говориш, за да ни е полезно и на нас :).


Може и така да се пише, не споря. Важното е, че от това е проблема!
1.Развива се кутията на волана
2.Вляво под лоста за мигачите има връзка кабели(4-5бр) които са в бяла джаджа(при мен е бяла) и влизат в така наречения клЕморед!!
3.Вадиш кабелите с бялата джаджа и ще видиш клемите на клЕмореда. Ако има нагар там е проблема!!
4.Не се опитвай да лепиш - ще те спаси за кратко време!!
5.Клемореда се вади лесно(дрържи се на 2 щифчета). Прилича на цилиндър!
6.Сменяш с нов или втора ръка! втора ръка ми излезе около 30лв. - май е скъпо ама не можах да намеря нов който да пасне!

ами т'ва е! съжалявам за лошата ми терминология!


Вто Фев 03, 2009 11:14 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 10:41 pm
Мнения: 180
Местоположение: София 02
UNREAD_POST 
Мерси колега за отговора :)
Аз моето Пунто го разглобявах преди време и ми направи впечатление, че е нагоряла буксата кояято се включва към клемите на контактния ключ. Само я зачистих (и то не много), напръсках с ВД40 и няма проблеми никакви (то и преди да я почистя нямаше, но за всеки случай).
Честно казано не се сещам къде е този клеморед който ти описваш, обаче тея дни ще разглобя и ще разгледам.


Сря Фев 04, 2009 2:14 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Съб Ное 15, 2008 7:45 pm
Мнения: 19
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
Някой може ли да пусне снимка. Аз имам същия проблем. Даже смених целия ключ за фаровете и за чистачките но проблема си остана.


Пет Мар 27, 2009 11:34 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg