Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:02 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Аванс процесор 
Автор Съобщение
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:14 am
Мнения: 667
Местоположение: Божурище
UNREAD_POST 
Като ви гледам разбирате от електроника,та да ви питам тоя аванс процесор може ли да се настрои да бачка в кола която се преправя на турбо от атмосферна,демек да ми оправи ъгъла на запалването примерно при някъв малък надуф 0,3-0,5 бара,щото тва е проблема коъто не мога да реша евтино,без да сменям целия блок на оправлението :?:

_________________
_______________________________________
0885261834


Пон Мар 28, 2005 11:04 pm
Профил ICQ WWW
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 3:45 am
Мнения: 6
UNREAD_POST 
само да уточним
На газ предварението се увеличава.
В твоя случай
А при увеличаване на компресията трябва да се намали така ли?


Вто Мар 29, 2005 9:06 am
Профил
UNREAD_POST 
:!:


Последна промяна mariobg на Вто Мар 14, 2006 2:53 pm, променена общо 1 път



Вто Мар 29, 2005 4:45 pm
UNREAD_POST 
Selqatin написа:
Като ви гледам разбирате от електроника,та да ви питам тоя аванс процесор може ли да се настрои да бачка в кола която се преправя на турбо от атмосферна,демек да ми оправи ъгъла на запалването примерно при някъв малък надуф 0,3-0,5 бара,щото тва е проблема коъто не мога да реша евтино,без да сменям целия блок на оправлението :?:


При такова преправяне има няколко варианта. Единия е да минеш през нещо като чип тунинг. Т.е. да ти се бъзнат MAP таблиците в ECU-то за да паснат на турбото. Аванс процесор би ти свършил работа, но не напълно защото мисля, че при слагане на турбо на атмосверна кола трябва да се пипне и пълненето, а както се сещаш аванс процесора само ще бутне предварението. Има и системи които се врзват между ЕКУ-то и куплунга му и вършат много хубава работа.


Вто Мар 29, 2005 5:34 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:14 am
Мнения: 667
Местоположение: Божурище
UNREAD_POST 
Мене за цел чип ми искат 300-350 лв.,който да контролира запалването и инйекциона:( макарче инйекциона може да се справи подаването на гориво без проблеми при по малък надуф 0,3-0,5бара,така че само запалването ме притеснява :(
Иначе турбината е от рено 5,но според мен по-лесно ще ми излезе да си сложа турбо двигател от Lancia :roll:

_________________
_______________________________________
0885261834


Вто Мар 29, 2005 9:36 pm
Профил ICQ WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Сря Ное 03, 2004 12:39 pm
Мнения: 79
Местоположение: Варна
UNREAD_POST 
А я кажете какви са ви кривите на аванс процесорите.

_________________
Tipo DGT, 1.6 DOHC


Чет Авг 25, 2005 11:37 pm
Профил ICQ

Регистриран на: Сря Дек 16, 2009 5:00 pm
Мнения: 1
UNREAD_POST Re: Аванс процесор
Здравейте,колеги.Тази тема е интересна и за мен,защото ми монтираха аванс процесор БРЦ Антарес и сега колата ми неможе да пали на бензин. Искра подава чак когато върна обратно контактния ключ.когато изключа аванс процесора пали без проблем.Ако някой може да помогне ще бъда много благодарен!


Вто Апр 13, 2010 4:49 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg