Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:35 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Ел.схема на FIAT Tipo 1.9td 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Фев 13, 2005 12:02 am
Мнения: 4
Местоположение: Лом
UNREAD_POST Ел.схема на FIAT Tipo 1.9td
Колеги имам следния проблем:Още при закупуването на колата лампата на зареждането на генератора свети при работещ двигател.По слабо свети, но си свети.Предишния собственик каза,че със тока на зареждане всичко е точно,но лампата свети защото не е оригиналното реле.Предполагам,че е така защото акумолатора се държеше нормално и през зимата,но аз искам да си го възтановя да бъде оригинално.
Та въпроса ми е може ли някой да ми помогне със ел.схема на зареждането(генератор,реле ,контролна лампаq свързване)Ще Ви бъда много благодарен.

_________________
Fiat Tipo 1.9TD


Съб Юни 04, 2005 4:36 pm
Профил
UNREAD_POST Re: Ел.схема на FIAT Tipo 1.9td
kiki написа:
Колеги имам следния проблем:Още при закупуването на колата лампата на зареждането на генератора свети при работещ двигател.По слабо свети, но си свети.Предишния собственик каза,че със тока на зареждане всичко е точно,но лампата свети защото не е оригиналното реле.Предполагам,че е така защото акумолатора се държеше нормално и през зимата,но аз искам да си го възтановя да бъде оригинално.
Та въпроса ми е може ли някой да ми помогне със ел.схема на зареждането(генератор,реле ,контролна лампаq свързване)Ще Ви бъда много благодарен.


Сехмата я има в ръководството за ремонт на Типо/Темпра, ако я нямаш мога да се опитам да я сканирам. Проблема ти може да е просто в ложи връзки. Лампата поне при мен е на едно малко кабелче което се закача на задния капак на алтернатора.


Съб Юни 04, 2005 5:36 pm

Регистриран на: Нед Фев 13, 2005 12:02 am
Мнения: 4
Местоположение: Лом
UNREAD_POST 
Митко,ще ти бъда много благодарен ако ми изпратиш схемата.Но действително не е оригиналното реле и аз искам да видя контролната лампа към "+" или към "-" е вързана за да не отварям таблото.

_________________
Fiat Tipo 1.9TD


Нед Юни 05, 2005 8:49 am
Профил
UNREAD_POST 
Хмф, и при мен светеше и от време на време намаляше, угасваше и т.н., оказа се, че един куплунг е прегорял и не праи хубав контакт. Куплунга се намира в двигателното помещение, в дясно, под дясната чистачка. Незнам дали при Типото е там, но все пак можеш да го потърсиш и погледнеш. От него излизат един мн. дебел червен кабел и един по-тънък (пак червен).


Нед Юни 05, 2005 3:37 pm

Регистриран на: Нед Фев 13, 2005 12:02 am
Мнения: 4
Местоположение: Лом
UNREAD_POST Ел.схема на Fiat Tipo 1.9td
Митко,благодаря ти за схемата.Качеството е добро вижда се всичко,пък и може да се увеличава.Още утре се заемам по въпроса.

_________________
Fiat Tipo 1.9TD


Нед Юни 05, 2005 7:30 pm
Профил
UNREAD_POST Re: Ел.схема на FIAT Tipo 1.9td
Mitko написа:
kiki написа:
Колеги имам следния проблем:Още при закупуването на колата лампата на зареждането на генератора свети при работещ двигател.По слабо свети, но си свети.Предишния собственик каза,че със тока на зареждане всичко е точно,но лампата свети защото не е оригиналното реле.Предполагам,че е така защото акумолатора се държеше нормално и през зимата,но аз искам да си го възтановя да бъде оригинално.
Та въпроса ми е може ли някой да ми помогне със ел.схема на зареждането(генератор,реле ,контролна лампаq свързване)Ще Ви бъда много благодарен.


Сехмата я има в ръководството за ремонт на Типо/Темпра, ако я нямаш мога да се опитам да я сканирам. Проблема ти може да е просто в ложи връзки. Лампата поне при мен е на едно малко кабелче което се закача на задния капак на алтернатора.

Ясно, че си я сканирал, качи я поне някъде или ако няма къде прати ми я аз ще я кача :)


Пон Юни 06, 2005 4:58 pm
UNREAD_POST 
Petrov, виж така дали те устройва да видиш каквото те интересува. Това го извадих от pdf-а на haynes и затова на се вижда много добре. Mitko е дал вече разрешение за прикачване на файлове :wink:


Вто Юни 07, 2005 11:47 am
UNREAD_POST 
tonov написа:
Petrov, виж така дали те устройва да видиш каквото те интересува. Това го извадих от pdf-а на haynes и затова на се вижда много добре. Mitko е дал вече разрешение за прикачване на файлове :wink:


Точно тази схема имам и аз


Вто Юни 07, 2005 12:19 pm
UNREAD_POST 
Благодарско. И за да не пускам нова тема, някой има ли схема за клима и да дадете съвет дали има смисъл да взема един на старо и да го сложа към ТермоТроника, а и дали ще стане номера :?:


Вто Юни 07, 2005 9:44 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Ное 14, 2004 11:22 am
Мнения: 91
Местоположение: Burgas
UNREAD_POST 
Аз имах същия проблем, мисля че като смениш реле-регулатора с оригиналния няма да имаш повече никакъв проблем !!!
:wink: Yellow_Flash_Colorz_PDT_02 Yellow_Flash_Colorz_PDT_19

_________________
Lancia Y 1.2 16v 86++ HP
176B9.000


Вто Юни 07, 2005 10:51 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Ное 14, 2004 11:22 am
Мнения: 91
Местоположение: Burgas
UNREAD_POST 
Аз имах същия проблем, мисля че като смениш реле-регулатора с оригиналния няма да имаш повече никакъв проблем !!!
:wink: Yellow_Flash_Colorz_PDT_02 Yellow_Flash_Colorz_PDT_19

_________________
Lancia Y 1.2 16v 86++ HP
176B9.000


Вто Юни 07, 2005 10:52 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Дек 02, 2004 7:35 pm
Мнения: 18
Местоположение: Варна
UNREAD_POST 
Според мен има6 повреден диод в диодната плочка а не в реле регулатора.Става въпрос за 3 диода в общ корпус на които анодите са вързани заедно и отиват към лампата а катодите кам трите извода на намотките


Чет Юни 09, 2005 2:21 pm
Профил WWW
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST Re: Ел.схема на FIAT Tipo 1.9td
kiki написа:
Колеги имам следния проблем:Още при закупуването на колата лампата на зареждането на генератора свети при работещ двигател.По слабо свети, но си свети.Предишния собственик каза,че със тока на зареждане всичко е точно,но лампата свети защото не е оригиналното реле.Предполагам,че е така защото акумолатора се държеше нормално и през зимата,но аз искам да си го възтановя да бъде оригинално.
Та въпроса ми е може ли някой да ми помогне със ел.схема на зареждането(генератор,реле ,контролна лампаq свързване)Ще Ви бъда много благодарен.


Колега, аз имам същия проблем... Появи се от три месеца. Отначало лампата светваше за кратко и после угасваше. Сега свети слабо непрекъснато. Дори през деня не се вижда. Ходих в сервиз и там ми обясниха, че цялата работа идва от диод т.е. проблема не е в реле-регулатора. Системата си работи нормално и акумулатора се зареждал... Казаха ми, че няма проблем да ми го оправят! Диода (диодите) стрували 2,70 но проблема бил, че трябвало да се "сцепи" динамото. А щом се отоворело (динамото) задължително трябвало да се сменят и двата лагера, защот се "съсипвали" след отварянето :?: И целия ремонт излизал над 40лв. заради диод от 2,70 :!: :!: :!: Успокоиха ме, че ако динамото или генератора (както и да е) ако спре да зарежда, то лампата ще светне силно, както когато дадеш на контакт преди да запалиш. Дори момчето, което я гледа каза, че имал същия проблем на Ланчията и така я карал 2 години и след това така и я продал :shock: Можеш да провериш дали ти зарежда генератора с мултицет на клемите на акумулатора. Ако имаш напрежение около 14 волта при запален двигател и около 2000 оборота всичко е наред! Поне при мене е така. Имам Типо 1.4 i.e. Успех!


Съб Юни 11, 2005 11:16 am
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg