Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:44 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
ECU TIPO 1.6IE 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:38 pm
Мнения: 17
Местоположение: София жк.Младост 1
UNREAD_POST ECU TIPO 1.6IE
Привет фенове имам проблем с моето типо не мога да намеря ecu за този джигател няма никаде аи несам сигорен дали проблемите с жисокия разхот са само от него но при положение 4е компа не е от типо изоп6то зна4и това е наи вероятния провлем та колата е 88г 1.6ei
90hp двувалов кода на двигателя е 149B и е много странен инжекцион
ако това е ориентир вазду6ният филтар е елипса и мн. трудно се намира и е много скап та така ако някои има някакви идеи 6те сам благодарен до скоро :( :cry: :!: :?: :idea:

_________________
:)


Съб Май 21, 2005 6:39 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 9:40 am
Мнения: 260
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Със сигурност проблема не е компютъра. Дали обаче номера на двигателя не е 149.C2.046. Ако е този с Митко може да ти бъдем доста полезни. Причините са няколко: лабда сонда, проблем във високоволтовата част или стъпковото моторче. Чак на последно място се хващай за компютъра. Но преди всичко кажи това ли ти е двигателя. Защото аз също съм с Tipo 1.6 двувалка (елипсовиден филтър). Имах подобни проблеми с колата. При мен проблема беше в искрообразуването и стъпково моторче. Казвам ти тези коли много вървят стига да ги направиш (90 коня са това). Но компютъра не го мисли. Много малко вероятно е да е от него.

П.С. Може ли посдробно да опишеш симптомите какви са? Свети ли ти лампата за инжекциона? Притриса ли ти двигателя? Какво си правил по колата до сега?

_________________
Lancia Lybra - италиянската S класа.
Lybra 1.9 JTD 105 HP


Съб Май 21, 2005 10:02 pm
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Наи-вероятно става вьпрос за 149.С2.046 ! Но просто не смея да се намеся при толкова изчерпателни консултации !!! Не питай старило, питай патило! В случая, за този мотор, мога да ви помагам с евтини елипсовидни филтри! Но "мотото"-149С2.046-това е мотора,стоеше много ефектно!!!???

_________________
FIAT-SPORT


Нед Май 22, 2005 11:24 am
Профил WWW
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:38 pm
Мнения: 17
Местоположение: София жк.Младост 1
UNREAD_POST 
пи4ве здравеите да сигорен сам компа изоб6то не е от типо а е от регата незнаино коква а относно ламдата и др. дат4ици вси4ко е ново
така 4е остава компа така4е даити предложения :lol: :idea:

_________________
:)


Нед Май 22, 2005 3:25 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 9:40 am
Мнения: 260
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Да от Regata е по простата причина, че инжекцията на това Tipo и на Regata 100 i.e. е една и съща. Но не само инжекцията, а и самия двигател. Инжекцията е GM SPI и се слага само на това Типо и на Регата-та до колкото знам. Ако може погледни какво пише на компютъра, но съм обеден че с него няма никакви проблеми.

_________________
Lancia Lybra - италиянската S класа.
Lybra 1.9 JTD 105 HP


Нед Май 22, 2005 4:55 pm
Профил
UNREAD_POST 
Свали си ECU-то и го огледай. От едната му страна има малка метална капачка хваната с 2 винта. Под нея е паметта на компютъра. Погледни какво пише на паметта. Ако надписа е ABAZ 2978 ECU-то си е точно за този модел кола. Ако си от София се свържи с мен или брат ми и можем да ти помогнем много за този двигател.


Нед Май 22, 2005 5:38 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:38 pm
Мнения: 17
Местоположение: София жк.Младост 1
UNREAD_POST 
за6то мисля 4е е компа.
стария собственик ми каза 4е таикато е имал проблеми с ниските се е оказало 4е компа прави проблем и те го отварят за6тото него намира втора употреба исе опитват да го оправят и мисля 4е тогава са го осрали
друго как да се сварйа с вас даите телефон или някакви координати :?:

_________________
:)


Нед Май 22, 2005 8:39 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:38 pm
Мнения: 17
Местоположение: София жк.Младост 1
UNREAD_POST 
Другия вариант е да се жидим на някоя сре6та :idea:

_________________
:)


Нед Май 22, 2005 8:40 pm
Профил
UNREAD_POST 
Вчера се видяхме с nikqta. Проблема му е познат. Превъртял червяк на моторчето за празния ход. Обаче ECU-то наистина е от регата с версия на софтуера ABBF. Аз пробвах неговото ECU на моята кола и мисля, че колата стана по "нервна". Ще презапиша чипа и може да направя няколко експеримента.

ПС: Ето какво руснака е написал за стъпковото моторче http://cxem.net/avto/injectors/inject11.php


Пон Май 30, 2005 10:25 am

Регистриран на: Чет Май 12, 2005 9:58 am
Мнения: 4
Местоположение: Карлово
UNREAD_POST Стъпковото моторче къде точно се намира?
На този вид двигател


Вто Юни 07, 2005 1:04 pm
Профил
UNREAD_POST Re: Стъпковото моторче къде точно се намира?
VEGLIA BORETTI написа:
На този вид двигател


Точно от задната страна на моноблока. Трудно достъпно е ако не се свали филтъра.


Вто Юни 07, 2005 1:23 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg