Дата и час: Вто Апр 16, 2024 8:13 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Fiat Punto - проблем с температурен датчик или... 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Окт 05, 2006 9:09 pm
Мнения: 3
Местоположение: Пловдив 06 Тракия
UNREAD_POST Fiat Punto - проблем с температурен датчик или...
Здравейте!

Сравнително скоро се регистрирах, но не съм писал, въпреки че карам Фиат Пунто 1.2 75 к.с. от няколко месеца и вече съм навъртял 6 000 км. Колата ми е удобна, особено за града, а и гаджето я кара с лекота.

Не отдавна обаче светна лампата на инжекциона, още при самото завъртане на ключа на контакт и се включи перката, мисля дори втората степен, а колата беше студена... Когато все пак запали прекъсваше. В сервиза провериха кава е грешката и я изчистиха - оказа се температурен датчик за студено палене/поне така го нарекоха/. Смених го и само да отворя скоба, че в Динекспрес ще стъпя само ако ми подарят минимум новото Пунто! В техния магазин се опитаха да ми продадат датчика на по-висока цена, след като отидоха да го вземат точно от склада, от където не исках да купувам, защото исках да взема скъпа, но качествена част... Но да се върна на въпроса - след 200-300 км лампата пак светна, може би е нещо по инсталацията или недай боже проблем с компютъра...

Ще съм благодарен ако някой сподели мение по въпроса и евентуално препоръки към кой сервиз да се обърна!

П.П. Бих се радвал и ако притежателите на Пунто споделят къда са най-честите проблеми, за да обърна внимание още в зародиш!

Благодаря ви!


Пет Дек 08, 2006 1:37 pm
Профил

Регистриран на: Чет Окт 05, 2006 9:09 pm
Мнения: 3
Местоположение: Пловдив 06 Тракия
UNREAD_POST Re: Fiat Punto - проблем с температурен датчик или...
Здравейте отново!

След толкова време, въпреки липсата на отговор по моя проблем, реших да споделя как малко случайно успях да си спестя поне честото махане на клемите на акумулатора, за да изчистя въпросната грешка. След дълго лутане и питане ми споменаха, че е твърде вероятно да е нещо свързано с климатика, дори да не работи. Поредният ми случай на вклчване на перката за охлаждане и влизане на мотора в бог знае какви режими ме накара да си спомня думите за климатика и както бях на контакт със светеща лампа и ревяш вентилатор просто натиснах копчето за включване на климатика и о чудо - всичко си дойде на мястото. В края на краищата отидох да проверя за натрупване на грешки и такива липсваха. Не е окончателно решение на задачката, но поне частично се справих с този скрит "имобилайзер" при палене.

Вероятно малцина имат този проблем, но ако все пак на някого му се случи, нека опита... :)


Съб Авг 22, 2009 11:26 pm
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST Re: Fiat Punto - проблем с температурен датчик или...
Аз не разбрах обаче, когато запалиш на светната лампа, като потеглиш така угасва ли и ако продължи да свети , усещаш ли някаква разлика в работата на мотора?

_________________
FIAT-SPORT


Нед Авг 23, 2009 7:38 am
Профил WWW

Регистриран на: Чет Окт 05, 2006 9:09 pm
Мнения: 3
Местоположение: Пловдив 06 Тракия
UNREAD_POST Re: Fiat Punto - проблем с температурен датчик или...
Колата пали трудно, когато лампата свети, но ако все пак съм настойчив успявам, ала работата на мотора не е добра и лампата не угасва. Предполагам, че двигателят работи в авариен режим. Позволявал съм си само веднъж да мина 2 км до сервиза на БОШ, но там просто ми изчистиха грешката...

А сега вече, когато пусна климатика преди да запаля, всичко се нормализира, както казах по-горе. Разбира се ако няма нужда от клима след запалване си го изключвам и нямам грижи. И нека пак отбележа, че този проблем се случва през няколко стотин километра или повече, т.е не всеки ден. Също ще уточня, че това се появи малко след като купих колата, а година след покупката си сложих и газова като проблемът няма отношение към това на какво гориво карам. Рзбира се винаги си паля на бензин и дори вече сложих емулатори на дюзите и на ламбда сондата. В крайна сметка шашването се оказва, че е от климатика и на този етап не мисля да правя някакви интервенции по колата, защото вече три години си я карам и ми създава малко ядове, които пък се отстраняват сравнително лесно и евтино.

В заключение ще кажа, че Пунто може да не е най-перфектната macchina, обаче е автомобилът, който ми е създавал най-малко грижи и винаги ще го препоръчам на желаещите да карат малка кола.


Нед Авг 23, 2009 12:24 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg