Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:49 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Какъв ми е проблема с автоматичното логиране? 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Какъв ми е проблема с автоматичното логиране?
От няколко дни не ми работи автоматично логиране. Всеки път трябва да се логирам ръчно. Дали е при мен проблема, или някъде другаде трябва да се търси?
Не че ми е проблем, но си изкарах иконка на десктопа за директен вход, пък сега малко се обезсмисля.
Какво може да се направи по въпроса?


Пет Май 19, 2006 7:56 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пон Авг 15, 2005 7:25 pm
Мнения: 61
Местоположение: Велико Търново Област
UNREAD_POST 
Дръпни си от тук http://www.ccleaner.com програмката, пусни я и готово. Пробвано :D

_________________
Lancia Delta II 2.0 LS 16V '93


Пет Май 19, 2006 10:25 pm
Профил
UNREAD_POST 
syscop написа:
Дръпни си от тук http://www.ccleaner.com програмката, пусни я и готово. Пробвано :D


Хех, тая програма не прави нищо по-различно от това, което може да прави и един Browser ...

Цитат:
It also cleans traces of your online activities such as your Internet history.

Internet Explorer
Temporary files, URL history, cookies, Autocomplete form history, index.dat.

Firefox
Temporary files, URL history, cookies, download history.


Разчовъркай малко опциите на Browser-а, който ползваш и ще постигнеш същия ефект ...


Съб Май 20, 2006 3:39 am
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 03, 2004 6:26 pm
Мнения: 290
Местоположение: София 07 Слатина
UNREAD_POST 
wwweb написа:
syscop написа:
Дръпни си от тук http://www.ccleaner.com програмката, пусни я и готово. Пробвано :D


Хех, тая програма не прави нищо по-различно от това, което може да прави и един Browser ...

Цитат:
It also cleans traces of your online activities such as your Internet history.

Internet Explorer
Temporary files, URL history, cookies, Autocomplete form history, index.dat.

Firefox
Temporary files, URL history, cookies, download history.


Разчовъркай малко опциите на Browser-а, който ползваш и ще постигнеш същия ефект ...

аз нямам проблеми с влизането , обаче ако имах и получа такъв отговор- никак не бих бил доволен , защото не знам къде да човъркам :? ...би ли бил по-конкретен ? :roll: .... ИЕ :idea:

_________________
ИзображениеИзображениеJVC камера Продава


Съб Май 20, 2006 5:52 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
IE >> Tools >> Internet Options...

Отваря ти се тоя джам, после Delete Cookies, Delete Files, Clear History (това са същите неща, които прави програмата по-горе. За Firefox е пак същото ... Firefox >> Tools >> Options...):


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Съб Май 20, 2006 7:33 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 4:11 pm
Мнения: 674
Местоположение: София, Илинден
UNREAD_POST 
По принцип автоматичното влизане става като сървърът на форума изпраща на твоя компютър малко файлче (cookie - “късметче” или както неправилно масово ги наричат “бисквитки” или “курабийки”), което се записва на определено място. Когато следващия път посетиш форума сървърът прочита това файлче и на базата на записаната в него информация те “разпознава”.

Затова syscop те съветва да си дръпнеш ccleaner - между другите неща, които чисти, са и “късметчетата”. Идеята е, ако въпросното cookie е повредено, да го изтриеш и отново да го създадеш (като маркираш съответната опция когато се “логваш”). Чистенето можеш да направиш и без ccleaner (явно това има предвид wwweb): ако ползваш Internet Explorer, отиди в Tools, Internet Options, секция General, бутона Delete Cookies. Другото бутонче (Delete Files) е за да си изтриеш кеша на браузъра.

Изтриването на cookies няма да ти помогне обаче, ако си променил настройките за сигурност на IE. Например, ако си забранил браузърът ти да приема cookies. За да не се разпрострирам в обяснения, направи следното: отиди в меню Tools, Options, секция Security. В прозореца виждаш няколко зони (Internet, Local intranet и т.н.). Избери Internet и щракни бутона Default level (по-надолу вдясно). Повтори същото и за другите зони. След това отиди в следващата секция Privacy. Ако е достъпен бутонът Default го щракни. Щракни бутона Sites и в отворилия се прозорец виж дали адресът на форума не е в списъка (Managed Web sites). Ако го има или го изтрий или го избери и щракни бутона Allow).

Провери също да не си добавил погрешка адреса на форума в “черния списък” - меню Tools, Internet Options, секция Security, избери Restricted sites и щракни върху бутона Sites (малко по-надолу). Прегледай списъка и виж дали www.fiat-bg.com не е там. Ако е там го изтрий.

Очевидно, ако ползваш друг браузър (Firefox, Opera и пр.), менютата ще са други. Ако е така - уточни, защото управлението на късметчетата е организирано по различен начин при различните браузъри.

Трябва да знаеш (ако те вълнуват въпросите, свързани със сигурността), че като позволяваш на браузъра да съхранява потребителски имена и пароли, правиш известен компромис със сигурността - данните, които се записват на диска не са особено надеждно защитени. Разбира се, това не е от особено значение, ако друг няма достъп до компютъра ти.

P.S. Видях, че докато съм ти писал, wwweb ти е отговорил с картинка. Все пак виж и останалите неща, които споменавам.

_________________
FIAT Brava 1.8 16V ELX


Съб Май 20, 2006 7:48 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Изчистих си "бисквитките" и се оправи. Благодаря ви, въпреки че нямаше нужда от толкова подробен съвет :)


Нед Май 21, 2006 11:31 am
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg