Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:18 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Предложение за раздел "Телефон за спешни случай!" 
Автор Съобщение
UNREAD_POST 
Как точно са реализирани нещата в Опел?


Чет Апр 06, 2006 7:20 am
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
pakumba 84 даде някакво принципно описание. Може би трябва де се посети и да се огледа.

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Чет Апр 06, 2006 11:45 pm
Профил ICQ
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Колеги, аз имам едно такова предложение:
Ако имаме тел. указател във форума, когато ни потрябва номер ще ни трябва и интернет, а насред пътя - къде?
Във всеки град вече има по достатъчно, активни във форума и предполагам отзивчиви колеги, но нямя как да им имаме на всички номерата в телефоните си!
Клуба обаче, си има секретар-деловодител, при когото ще бъде цялата документация и данни за членове и потребители и съответно тел. номера.
Ако всеки от нас има телефона му, той разполагайки с въпросния указател ще може да ни дава нужната информация където и да се намираме!
Остава само човека да се съгласи и да поеме и тази функция!!!

_________________
FIAT-SPORT


Пет Апр 07, 2006 9:22 am
Профил WWW
Фиат идол
Фиат идол

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 3:33 pm
Мнения: 1330
Местоположение: София/Добрич
UNREAD_POST 
в момента оплите сменят хоста май и не мога да дам линк. обаче по спомени беше реализирано преди повече от година и дори имаше услугата "носене на пари"-демек ако ти свърши бензина някъде и нямаш пари примерно някой може да ти донесе и после му ги връщаш. имаше и нещо като рейтинг на потребителите ако не се лъжа. аз мисля че не сме много тук активните и постоянно пищещи няма да е труден контрола по истиносста и коректността


Пет Апр 07, 2006 10:07 am
Профил
UNREAD_POST 
В БМВ форума го имат това поне от 2 години, принципът е такъв,: има нов раздел който е видим само за хора които са съгласни да си дадат координатите. Чел съм теми в които се е случвало да си помагат по този начин, едната беше на пробит резервоар на софиянец близо до сливен, той се обадил на друг БМВ ентусиаст от София, който влезнал във форума видял номер на Ентусиатс от Сливен и т.н. и т.н. ... "после 3 дена яли, пили и се веселили", "happy end" :)


Пон Апр 10, 2006 2:01 am
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
hit-ko написа:
Колеги, аз имам едно такова предложение:
Ако имаме тел. указател във форума, когато ни потрябва номер ще ни трябва и интернет, а насред пътя - къде?
Във всеки град вече има по достатъчно, активни във форума и предполагам отзивчиви колеги, но нямя как да им имаме на всички номерата в телефоните си!
Клуба обаче, си има секретар-деловодител, при когото ще бъде цялата документация и данни за членове и потребители и съответно тел. номера.
Ако всеки от нас има телефона му, той разполагайки с въпросния указател ще може да ни дава нужната информация където и да се намираме!
Остава само човека да се съгласи и да поеме и тази функция!!!


Идеята е не да седнеш на сред пътя да търсиш телефони, ами да ги има "публикувани" Мисля, че няма да е проблем за човек да намери начин да се сдобие с тях като си ги разпечата например. Аз да речем като знам, че идвам в Ямбол ще гледам най-малкото да имам телефони на хора от форума, през чиито градове минавам.

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Пон Апр 10, 2006 8:16 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Мислех си че може да се направи друго нещо. Да купя един клубен GSM, който да се носи от човек на клуба знаещ координатите на хора които биха помогнали по региони. По този начин не е необходимо да се помнят или търсят много телефони. Имаш ли визитка на клуба е достатъчно за да се оправиш в трудна ситуация.


Пон Апр 10, 2006 8:49 am
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST 
Цитат:
Идеята е не да седнеш на сред пътя да търсиш телефони, ами да ги има "публикувани" Мисля, че няма да е проблем за човек да намери начин да се сдобие с тях като си ги разпечата например. Аз да речем като знам, че идвам в Ямбол ще гледам най-малкото да имам телефони на хора от форума, през чиито градове минавам.


елементарно и лесно за изпълнение без да се натоварват други хора подкрепям идеята на брат Джон

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Пон Апр 10, 2006 11:21 am
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
Mitko написа:
Мислех си че може да се направи друго нещо. Да купя един клубен GSM, който да се носи от човек на клуба знаещ координатите на хора които биха помогнали по региони. По този начин не е необходимо да се помнят или търсят много телефони. Имаш ли визитка на клуба е достатъчно за да се оправиш в трудна ситуация.


И в този случай пак се ангажира човек. Според мен по-добре е всеки сам да се ангажира ако иска да ползва "услугата" т.е. да си набави необходимата информация. Не е необходимо да мъкне "фермани" с номера, а просто да си извади необходимото.

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Пон Апр 10, 2006 7:55 pm
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 4:11 pm
Мнения: 674
Местоположение: София, Илинден
UNREAD_POST 
Щом проблемът е в това винаги да са под ръка “спасителните” номера, тогава – WAP версия на въпросния указател! Повечето телефони вече поддържат достъп до Интернет, вкл. през GPRS (не че в случая скоростта е от такова значение).
Каква ще е структурата на указателя (по градове?) това вече е друга тема. Достъпът може да зависи например от статута във форума, а може да се дава и при заявка и по преценка от администратора.
Не мисля, че е кой знае колко сложно да се направи едно такова сайтче, пък и с хостинга едва ли ще има проблем (трафикът ще е доста малък).

_________________
FIAT Brava 1.8 16V ELX


Пон Апр 10, 2006 8:42 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Почти на всякъде има интернет зали от които човек може да влезне във форума. Остава само да си сложим телефоните в профилите и да се напише една справка на PHP да вади по населени места имената и телефоните на съответните колеги.

Така както го пиша звучи много просто. Остава само някой колега който пише на PHP да си признае и да драсне тоя мод за phpBB.

Всъщност сигурно не е толкова просто, но не пречи на знаещите колеги да си признаят и да помогнат!


Пон Апр 10, 2006 10:57 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 11:19 am
Мнения: 67
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
zgabrovski написа:
Почти на всякъде има интернет зали от които човек може да влезне във форума. Остава само да си сложим телефоните в профилите и да се напише една справка на PHP да вади по населени места имената и телефоните на съответните колеги.

Така както го пиша звучи много просто. Остава само някой колега който пише на PHP да си признае и да драсне тоя мод за phpBB.

Всъщност сигурно не е толкова просто, но не пречи на знаещите колеги да си признаят и да помогнат!


Няма проблем за кода. Едно от моите момчета още утре ще го драсне.
Само Митко да даде структурата на таблицата с данните на потребителите.


Пон Апр 10, 2006 11:01 pm
Профил WWW
UNREAD_POST 
Значи! Според мен всички идеи са добри. Но тази на Брат Джон ми допада най-много.
Като има някаква база данни във форума - малко усилия ще коства на всички да си ги разпечата и да
си ги сложи в сенника на автомобила или при талона на колата за да са му винаги под ръка
(да не ни се налага да ги ползваме).


Вто Апр 11, 2006 9:52 am
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:34 pm
Мнения: 743
Местоположение: София 11 Красна Поляна
UNREAD_POST 
Аз си мисля че идеята с WAP-a е най-добра.

_________________
Alfa 156 SW 2.4 JTD
Fiat Brava 1.6 16V
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
www.locksmith-bg.com


Чет Апр 13, 2006 12:51 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
zgabrovski написа:
Остава само някой колега който пише на PHP да си признае и да драсне тоя мод за phpBB.


Ми дайте идеята, пък ще гледам да драсна нещо ... зависи от обема на работа де ... щото съм достатъчно натоварен в момента, но ако е нещо като това с телефоните и списъка може да стане за по-малко от 30 мин. ...


Последна промяна wwweb на Чет Апр 13, 2006 2:12 pm, променена общо 1 път



Чет Апр 13, 2006 1:11 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg