Дата и час: Вто Мар 19, 2024 12:25 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Предложение за раздел "Телефон за спешни случай!" 
Автор Съобщение
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 4:11 pm
Мнения: 674
Местоположение: София, Илинден
UNREAD_POST 
Претакахме, претакахме, пък току се умълчахме... :roll:
Има ли развитие по въпроса?

_________________
FIAT Brava 1.8 16V ELX


Пон Апр 24, 2006 7:48 pm
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
Явно на този (тези) от които зависят нещата просто не им се занимава :cry:

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Пон Апр 24, 2006 9:35 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
brat_John написа:
Явно на този (тези) от които зависят нещата просто не им се занимава :cry:


Просто до тук има само варианти но никакво конкретно решенеие. Колегата yan ми даде и готово модулче за целта. Вече щеше да е инсталирано, ако не се заговори за WAP. Трябва да се спрем все пак само на една от идеите за да се реализира.


Пон Апр 24, 2006 11:53 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
Mitko написа:
Просто до тук има само варианти но никакво конкретно решенеие. Колегата yan ми даде и готово модулче за целта. Вече щеше да е инсталирано, ако не се заговори за WAP. Трябва да се спрем все пак само на една от идеите за да се реализира.


Ами естествено, че има само варианти. Все пак ние даваме някакви предложения, които си имат своите плюсове и минуси, но аз мисля, че решението какво да се направи, може да се вземе по два начина.
Първо еднолично от администратора на сайта или групово чрез обсъждане с всички т.нар. модератори и
Второ чрез анкета, в която да се иска мнението на хората за принципите, които да се заложат.
За конкретната реализация мисля, че това трябва да реши администратора, след като е ясно какво точно се иска да се реализира.
Ако трябва да може да се създане "инициативен комитет" който да обсъди и да предложи за гласуване принципите на които да се основава този т.нар. раздел за взаимна помощ. Нещо подобно на комисия в народно събрание, която внася законопроект :wink: .
Или другият вариант е Митко да създаде нещо, което в последствие да се коригира и развива. Проблема е, че някой трябва да поеме организаторската инициатива, което явно се явява по-трудно отколкото да се пише във форума и да се дават предложения...
Не е проблем аз като инициатор на идеята да се опитам да формулирам някой правила, които да се обсъдят във "виртуалната" комисия и след това да се подложат на гласуване. Сам не искам да създавам правила, тъй като нямам чувство за безпогрешност :wink: ......
Ами това е - топката май пак излезе от мен :wink:

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Вто Апр 25, 2006 10:41 pm
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 4:11 pm
Мнения: 674
Местоположение: София, Илинден
UNREAD_POST 
Ами понеже ръчкам (“какво става?!”) и аз да река... Yellow_Flash_Colorz_PDT_17

Принципно съм съгласен с brat_John. Но имам чувството, че нещата опират и до конкретното изпълнение - накратко казано, някой трябва да се хване и да го направи.

Вече си признах, че за съжаление с PHP не съм на ти (а едва ли си заслужава да се усложнява системата с разработки на друга платформа). Отново призовавам някой разбирач да си признае доброволно и да тури едно рамо.

Пък, ако има някаква черна работа да се свърши по въпроса, мисля че ще се намерят доброволци (и себе си турям вътре). Ама наистина някой трябва да организира работата...

P.S. Иначе аз си оставам фен на WAP варианта. :D

_________________
FIAT Brava 1.8 16V ELX


Сря Апр 26, 2006 1:14 am
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
Pecho написа:
Ами понеже ръчкам (“какво става?!”) и аз да река... Yellow_Flash_Colorz_PDT_17

Принципно съм съгласен с brat_John. Но имам чувството, че нещата опират и до конкретното изпълнение - накратко казано, някой трябва да се хване и да го направи.

Вече си признах, че за съжаление с PHP не съм на ти (а едва ли си заслужава да се усложнява системата с разработки на друга платформа). Отново призовавам някой разбирач да си признае доброволно и да тури едно рамо.

Пък, ако има някаква черна работа да се свърши по въпроса, мисля че ще се намерят доброволци (и себе си турям вътре). Ама наистина някой трябва да организира работата...

P.S. Иначе аз си оставам фен на WAP варианта. :D


За конкретна реализация съм сигурен, че ще се намерят и други мераклий. Въпроса е, че първо трябва да бъде ясно какво правим.... Затова апелирам първо да се създадат правилата!!!

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Сря Апр 26, 2006 6:36 pm
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
Брейййй изтече почти месец от последния ми пост по темата и от тогава ни дума ни вопъл ни стон..... От една страна това е добре - явно на всички колите им вървят перфектно и нямат проблеми :wink: , но от друга бих го нарекъл едно овчо малодушие.... то май в цялата ни държава е така, ама защо и тук??? Ще кажете, че по какво се различава този форум от държата??? Май само дето няма някакво разделение по партиен принцип ..... ама то кусур е само това.....
Ами не знам, напират ми много неща да кажа, но ще си замълча, като културен човек! Който може ще ме разбере.....
:38_2_20:

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Пет Май 19, 2006 9:55 pm
Профил ICQ
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 09, 2005 10:00 pm
Мнения: 173
Местоположение: Варна - където падне; София, Лозенец/Хладилника
UNREAD_POST 
Ако може едно предложение, за правата, кой да вижда и кои не списъка... тъй като явно самата разработка не е чак толкова проблем :)
За начало, да се започне примерно с 1 месец поне регистрация във форума, след което, да се кандидатства при админите, все пак те имат най-голям поглед на нещата дали някой е сериозен или само е регистриран от любопитство и скука... ако е одобрен, му се дават служебно генерирани юзер и пас, за отделен сайт, които съдържа цялата информация и да няма проблеми да се опва от РС или телефон. Така се избягва случайния и злоумишлен достъп, като има и някакви мерки съответно, ако някои си предостави юзера и паролата на трето лице...
А самата база може да е поместена на един сървър, с няколко огледални, сложени по машини и сървъри на ентусиасти с някакъв периодичен ъпдейт на базата, като по този начин се усигурява 100%-товия достъп по всяко време, де да знаеш къде ше те завари гадоста...
Аз примерно съм готов да предложа машинка за мирър (ако става този вариант де), седи ми в мазата и от една година го бора и ползвам любителски за веб и SFTP
Вярно, че като начало работата ще е не малко египетски труд (за поправяне на достъпа на първите потребители), ма после ще улегне, надявам се :)

_________________
Мойто TIPO - Най-хубавото!
149.С2.046 - Злата Чибурашка
Изображение


Съб Май 20, 2006 8:04 pm
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 4:11 pm
Мнения: 674
Местоположение: София, Илинден
UNREAD_POST 
bubachko написа:
... ако е одобрен, му се дават служебно генерирани юзер и пас, за отделен сайт, които съдържа цялата информация и да няма проблеми да се опва от РС или телефон. Така се избягва случайния и злоумишлен достъп, като има и някакви мерки съответно, ако някои си предостави юзера и паролата на трето лице...

Според мен точно в това е проблемът - че трябва да има връзка с базата данни на форума. Най-логичният вариант е който иска да бъде включен в списъка, да отбележи това в профила си (и по този начин данните му се появяват в списъка). Съответно по същия начин и ако реши да напусне списъка. Ако трябва всичко да се прави ръчно, много вероятно е нищо да не стане (е, може да си стои някакъв списък с неактуални данни, т.е. безполезен).

Не виждам с какво ще повиши сигурността генерирането на нови имена и пароли, освен че ще усложни още повече нещата. Иначе ако въпросът е някъде да се качи някакъв сайт (вкл. с WAP), това може да се уреди много бързо.

Та всъщност разработката си е проблем...

_________________
FIAT Brava 1.8 16V ELX


Съб Май 20, 2006 10:41 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Съб Дек 04, 2004 9:07 pm
Мнения: 64
Местоположение: София 11 Красна Поляна
UNREAD_POST 
И аз съм ЗА-
идеята е чудесна. На 24 .май при напускане на София попаднах в дупка и сцепих предна гума а задната се изду. Едва се оправих и си мислех да звъня на Митко да носи от някъде -по всяка вероятност от Блонди една резервна гума за Браво .Така, че аз съм за-ако някой с Фиат закъса и сме на близо да му се притечем на помощ.
моя телефон е 0888 25-00-46-с Фиат Браво.
Дай боже да не тегля някой или нещо друго,но знае ли човек!!!
Д-р Бари


Съб Май 27, 2006 8:40 pm
Профил
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 18, 2004 7:09 pm
Мнения: 961
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
Не искам да взимам страна, но не е ли най удобно и лесно които има желание да си даде номера за връзка е този да се публикува в една тема като тази: viewtopic.php?p=61374
А достъп до темата НЕКА ИМА ВСЕКИ едва ли ако някой му се случи нещо трябва да не му помогнем поради някаква причина ....


Поздрави
Ивайло

_________________
Tempra 1.6 i.e. Lybra 1.8 vvt Lybra 1.8 vvt Delta III 1.9 mjett 088 9 242 369


Сря Май 31, 2006 3:21 pm
Профил ICQ WWW
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:48 am
Мнения: 2021
Местоположение: София 10
UNREAD_POST информация
Вярно ако някой има намерение да помага на други или да върши услуги/срещу заплащане- тука има и такива /нека си пише Телефона.
/Незнам само дали някой няма да злоупотребява с това

_________________
За PUNTO http://ftp.fiat-club.org.ua/
и FIAT http://fiat.comnet.bg/
Купе http://www.polak.ch/coupemanual/
http://ftp.fiat-club.org.ua/Manuals/
http://instrukcje.fiat.pl/index.php/listing/fiat


Последна промяна kluchar на Съб Май 17, 2008 12:09 am, променена общо 1 път



Сря Май 31, 2006 11:58 pm
Профил WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Май 15, 2008 7:19 pm
Мнения: 63
Местоположение: София 16 Студентски
UNREAD_POST 
Здравейте,
от известно време следя този форум защото имах намерение да си купувам Фиат Браво. След като вече си купих реших, че е време и да се регистрирам в клуба. Радвам се, че има хора които са готови да помогнат при нужда с мнение или съвет във форума, а особено пък и такива, които биха се притекли на помощ и на пътя.

Аз съм web developer. С удоволствие бих се опитал да направя някаква система за споделяне на телефони при спешност. Виждам, че не може да се постигне съгласие какво точно трябва да представялва. На първо място тя трябва да е достъпна от телефона, защото насред пътя малко хора имат досъп до интернет, освен чрез мобилните си телефони. Принтирането на списък с телефони е малко неудобен защото информацията вероятно се променя и този списък няма да е така актуален с времето. Това което предлагам аз е отделна система, която да има уеб версия, чрез която след регистрация всеки да получава код за достъп до wap версията, достъпна през телефоните. Така тези, които са готови да помогнат ще могат да разчитат на помощ. т.е "За да получиш, трябва да дадеш"

Какво мислите?

_________________
http://kolatami.com - покажи своята кола
http://lubimi.com - открий, запази и сподели
http://kontakt7.com - обяви от ново поколение

FIAT Bravo '97 1.8GT (113 к.с.)


Чет Май 15, 2008 10:48 pm
Профил WWW
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 21, 2005 1:30 pm
Мнения: 984
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST 
Тъй като става дума за темата "Телефон за спешна помощ във всеки град", използвам случая да обърна внимание, че има нещо, което не е наред. Като се опиташ да прочетеш последното мнение в темата, т.е. да получиш пълния списък с телефони, дава съобщение за грешка "Няма мнения в тази тема".
А то и телефоните кой ги знае колко са актуални, като се има предвид, че началото на темата е от преди 2 години.
Мисля, че не е лошо да се пусне нова такава тема или админите да коригират проблема.

_________________
Ex: Fiat Marea Weekend ELX 1.8 16V
Ex: Fiat Palio Weekend 75
Ex: Opel Kadett 1.4 - Първата ми любов : )


Пет Май 16, 2008 4:42 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Има няколко такива теми. Не може да изчисли правилния брой екрани според броя на мненията. Ще потърся защо го прави.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пет Май 16, 2008 4:48 pm
Профил ICQ YIM
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg