Дата и час: Вто Мар 19, 2024 1:49 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Предложение за раздел "Телефон за спешни случай!" 
Автор Съобщение
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 4:11 pm
Мнения: 674
Местоположение: София, Илинден
UNREAD_POST 
Ами да си признае де! Ето една сламка, която се надявам да подтикне някой да се прежали:

http://www.phpbb.com/phpBB/viewtopic.php?p=1655290

Mobile Online phpBB (mophpbb) is a phpBB2 add-on module. It enables user to access phpBB2 forum from mobile/cellular phone or PDA through WAP, xHTML (XHTML-MP) and HTML (simple text only) interfaces.

Features:
* View posts
* Support WAP, xHTML and HTML interfaces
* Who's online?
* Login/Logout
* Flood control
* New/Replay
* Private message
* Private forum/Banned user
* Append mobile type when new/reply post (with an enable/disable configuration, the default value is enable)
* Register/Update profile through mobile (with an enable/disable configuration, the default value is disable)
* View posts since last visit
* View your posts
* View unanswered posts

Please go to http://www.mobileonlinestyle.com for more information.


Имам предвид не да се прави пълна WAP версия на форума, а по-скоро да се използва този модул като основа (и да не се пише всичко от начало).

Проблемът е, че не ползвам PHP, а и phpBB не познавам. Иначе няма проблем да направя едно WAP сайтче и да го кача на моя сървър. Ама мисля, че е по-добре да е при форума и да ползва потребителските имена и пароли от форума (за да не се налага отделна регистрация с нови), пък адресът ще се помни по-лесно (например wap.fiat-bg.com или ако има проблем с поддомейна - fiat-bg.com/wap или пък fiat-bg.com/help).

_________________
FIAT Brava 1.8 16V ELX


Чет Апр 13, 2006 1:59 pm
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
Alexius написа:
Аз си мисля че идеята с WAP-a е най-добра.


По принцип идеята не е лоша, но пак е свързана с някакво устройство. Ще се окаже, че на един телефона му не подържа wap, друг пък не го е активирал и т.н.
Продължавам да подържам идеята за най-лесната реализация - списък и всеки, който има достъп с лист и молив ръка да си запише каквото му е необходимо. А пък може wap да се реализира по-нататък, ако се види че има нужда. Нека да го подкараме най-напред по най-лесния начин, а след това може и да се усъвършества.

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Чет Апр 13, 2006 7:11 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 11:19 am
Мнения: 67
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Кода е готов от 2 дни.
Остава да се тества от Митко и да се сложи.
Въпроса според мен е кой ще има право да го гледа, щото така както го написахме може всеки регистриран и нерегистриран да го гледа.


Чет Апр 13, 2006 9:44 pm
Профил WWW
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
Ами може би са необходими някакви критерии за достъп. Изключвам това, че за се регистрираш е задължително да публикуваш телефон(и) за връзка, то се разбира от самосебе си. Може като критерии да се сложи примерно от колко време си регистриран или количество публикувани мнения и т.н.
Мисля, че критерийте също трябва да бъдат подложени на обсъждане!!!

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Чет Апр 13, 2006 11:04 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 2:41 am
Мнения: 126
Местоположение: София 19 Люлин 10
UNREAD_POST 
brat_John написа:
Ами може би са необходими някакви критерии за достъп. Изключвам това, че за се регистрираш е задължително да публикуваш телефон(и) за връзка, то се разбира от самосебе си. Може като критерии да се сложи примерно от колко време си регистриран или количество публикувани мнения и т.н.
Мисля, че критерийте също трябва да бъдат подложени на обсъждане!!!


Извинявай, но не мисля че ако някой колега от форума ако няма достатъчен брой мнения не заслужава помощ ако му е нужна в даден момент някъде!Не съм ли прав?Нещо друго трябва да се намисли!

_________________
ИзображениеИзображение
MAREA SX 1.6 16V


Чет Апр 13, 2006 11:18 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 11:19 am
Мнения: 67
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Php кода генерира таблица където са сортирани потребителите които са публикували телефонен номер.
Освен това се показва информация колко поста има потребителя и кога последно е бил онлайн.
Това е за да може всеки да прецени на кой да звъни ако има голям избор.


Чет Апр 13, 2006 11:18 pm
Профил WWW
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
rymbym написа:
Извинявай, но не мисля че ако някой колега от форума ако няма достатъчен брой мнения не заслужава помощ ако му е нужна в даден момент някъде!Не съм ли прав?Нещо друго трябва да се намисли!


Колега обърни внимание на думичката примерно и освен това не е посочен само един примерен критерий. Както казах това са идей трябва тепърва да се дискутира как да бъде ...............

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Чет Апр 13, 2006 11:23 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 11:19 am
Мнения: 67
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Колеги, мисля че всеки регистриран трябва да има право на достъп до информацията с телефоните на хората склонни да помагат.
Така или иначе публикуването на номера е доброволно.
Според мен достъпо до базата през WAP е безмислено, тъй като е достатъчно да се обадиш на някой познат и да го помолиш да види и изпрати номера на колега в региона където си закъсал.
Кода който написахме генерира страници като всички други тук.
Но все пак ако ще го зареждаме през WAP или GPRS може да махнем излишната информация за по-малък трафик и по-бързо зареждане.


Чет Апр 13, 2006 11:34 pm
Профил WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 2:41 am
Мнения: 126
Местоположение: София 19 Люлин 10
UNREAD_POST 
brat_John написа:
rymbym написа:
Извинявай, но не мисля че ако някой колега от форума ако няма достатъчен брой мнения не заслужава помощ ако му е нужна в даден момент някъде!Не съм ли прав?Нещо друго трябва да се намисли!


Колега обърни внимание на думичката примерно и освен това не е посочен само един примерен критерий. Както казах това са идей трябва тепърва да се дискутира как да бъде ...............

:!: абсулютно, но примерният критерий го срещнах някъде и по напред и за мое спокойствие :D (недай си боже) изказах мнение, че нещо друго трябва да се намисли! :wink:

_________________
ИзображениеИзображение
MAREA SX 1.6 16V


Чет Апр 13, 2006 11:44 pm
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST 
brat_John написа:
Alexius написа:
Аз си мисля че идеята с WAP-a е най-добра.


По принцип идеята не е лоша, но пак е свързана с някакво устройство. Ще се окаже, че на един телефона му не подържа wap, друг пък не го е активирал и т.н.
Продължавам да подържам идеята за най-лесната реализация - списък и всеки, който има достъп с лист и молив ръка да си запише каквото му е необходимо. А пък може wap да се реализира по-нататък, ако се види че има нужда. Нека да го подкараме най-напред по най-лесния начин, а след това може и да се усъвършества.


аз пак подкрепям брата джон :D абе що не пуснете една анкета с оформилите се предложения и готово

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Пет Апр 14, 2006 10:19 am
Профил
UNREAD_POST 
stef написа:
brat_John написа:
аз пак подкрепям брата джон :D абе що не пуснете една анкета с оформилите се предложения и готово

Солидарен! :36_2_25:


Пет Апр 14, 2006 10:39 am
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 4:11 pm
Мнения: 674
Местоположение: София, Илинден
UNREAD_POST 
Не виждам защо се противопоставят вариантите “преписвам си телефоните от форума и си слагам списъка над сенника” и достъп чрез телефона. Мисля ясно е, че телефоните трябва да са достъпни и във форума.

Като предлагам WAP версия, имам предвид още един начин за достъп. Не можете да отречете ползата от възможността да получите веднага търсената информация където и да се намирате - все едно имате в адресната книга на телефона си номерата на всички, които бихте потърсили при нужда.

Впрочем (това за критиците на WAP), дори да има само WAP достъп, какъв е проблемът да влезете и да си ги копирате/препишете/отпечатате оттам с който и да е браузър, поддържащ протокола (например Opera)?

Колкото до правото на достъп до данните, мисля че щом ще е телефон за взаимопомощ, логично е да има реципрочност - ако искаш да разчиташ на другите, и ти трябва да си готов да помогнеш при нужда. Или накратко - достъп до номерата да имат само далите телефонен номер и по този начин заявили готовност да помогнат според възможностите си на колега в нужда. Иначе няма да е взаимопомощ, а пътна помощ - 2000 души потенциални клиенти при нужда звънят на 10-те (20, 30...) обявили телефон...

Според мен ще е добре да има и още един критерий за включване в групата - давността на регистрацията във форума (например поне месец - нормално едва ли някой за по-малко време ще се ориентира във форума и ще има желание безкоритно да помага на абсолютно непознати хора). Да не бъдем параноици, но мисля трябва да се вземат известни мерки срещу злоупотреби с телефоните.

Другият вариант е тези номера да са достъпни само за членовете на клуба - така де, нали трябва да има някакви екстри и да бъдат стимулирани и другите да се включат! :D

_________________
FIAT Brava 1.8 16V ELX


Пет Апр 14, 2006 11:12 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
а не става ли отляво където пише гр,бр мнения там да се направи поле за телефона
аз сега моя си го написах след местожителството


Пет Апр 14, 2006 11:17 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 11:19 am
Мнения: 67
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Реално погледнато има и друг вариатнт.
По срещите на форума се запознаваш с колегите.
Взимаш им телефоните и при нужда звъниш на ред с реплика от сорта:
"Закъсах до еди-кой си град. Завънни на някой наше момче ако познаваш да видим какво можем да направим, братле"


Съб Апр 15, 2006 8:47 am
Профил WWW
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 22, 2006 4:42 pm
Мнения: 287
Местоположение: Костинброд
UNREAD_POST 
yan написа:
Реално погледнато има и друг вариатнт.
По срещите на форума се запознаваш с колегите.
Взимаш им телефоните и при нужда звъниш на ред с реплика от сорта:
"Закъсах до еди-кой си град. Завънни на някой наше момче ако познаваш да видим какво можем да направим, братле"


бавно става това мисля а ти си закъсал или бързаш... wap и списък са добра идея решете само кои да иам достъп за новите юсери и така

_________________
Punto 1.2 16v Sporting


Съб Апр 15, 2006 1:22 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg