Дата и час: Вто Мар 19, 2024 9:38 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Предложение за раздел "Телефон за спешни случай!" 
Автор Съобщение
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST Предложение за раздел "Телефон за спешни случай!"
Обръщам се към всички администратори, модератори и т.н. с предложение да се създаде раздел "Телефонен указател за спешни случай"
Идеята ми дойде от случката описана тук: viewtopic.php?t=5472
Не искам да кажа, че идеята е моя! Хората отдавна са го измислили! Струва ми се, че и ние имаме нужда от такова нещо.
Особено ми допадна предложението на pakumba84 и това, което той цитира от форума на Опел:
pakumba84 написа:
във форума на опел мисля беше, имат телефонен указател, който е на разположение само на регистрирани потребители които са изявили желание и техния телефон да бъде публикуван. т.е. има телефонен указател за такива случай и той може да бъде видян само ако и твоят телефон е публикуван там. идеята им е перфектна. може би трябава да има някакъв контрол все пак, да кажем да можеш да публикуваш елефона си само ако си с над еди-колко си мнения и си регистриран повече от еди-колко си време, защото всички знаем колко преминаващи има оттук,с добри намерения ще си публикуват телефона и ще спрат да влизат и като на някой му притрябва този човек няма да е актуално.

Мисля, че си струва да поумуваме по този въпрос!!!

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Вто Апр 04, 2006 7:12 pm
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
Между другото дойде ми на ум да питам кой взема решението за нов раздел във форума?

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Вто Апр 04, 2006 7:25 pm
Профил ICQ
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Идеята е много добра, но кой ще е най-удачния вариант за реализация?
Според мен, в профила, който желае може да си напише и тел. номер, но дали е технически възможно?

_________________
FIAT-SPORT


Вто Апр 04, 2006 8:34 pm
Профил WWW
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 11:25 pm
Мнения: 1315
Местоположение: София 04 Оборище
UNREAD_POST 
според мен най-добре е администраторите да обявят един мейл на който всеки който извършва някаква дейност да си даде телефона, те да подберат това което е полезно и да го напишат в един списък, който всеки от нас да разпечата и да го носи в автомобила си...

_________________
FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]
Изображение


Вто Апр 04, 2006 9:34 pm
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
Mazgarev написа:
според мен най-добре е администраторите да обявят един мейл на който всеки който извършва някаква дейност да си даде телефона, те да подберат това което е полезно и да го напишат в един списък, който всеки от нас да разпечата и да го носи в автомобила си...


Тук не става въпрос каква дейност извършваш, а дали си готов да отделиш от личното си време по възможност, за помогнеш на колега изпаднал в беда в твоя град. Не е работа на администраторите да преценяват коя дейност е полезна и коя не. Тук става въпрос за лична нагласа.

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Последна промяна brat_John на Вто Апр 04, 2006 11:25 pm, променена общо 1 път



Вто Апр 04, 2006 10:50 pm
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 22, 2006 4:42 pm
Мнения: 287
Местоположение: Костинброд
UNREAD_POST 
твърдо за съм и аз доста полезно не трябва да изоставаме и ние от другите :wink:

_________________
Punto 1.2 16v Sporting


Вто Апр 04, 2006 10:51 pm
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
hit-ko написа:
Идеята е много добра, но кой ще е най-удачния вариант за реализация?
Според мен, в профила, който желае може да си напише и тел. номер, но дали е технически възможно?


Ами то и сега можеш да си напишеш телефона в профила. Тук идеята е да се обособи "кръг" или "ядро" от хора готови да помогнат с каквото могат.

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Вто Апр 04, 2006 10:53 pm
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 11:25 pm
Мнения: 1315
Местоположение: София 04 Оборище
UNREAD_POST 
brat_John написа:
Mazgarev написа:
според мен най-добре е администраторите да обявят един мейл на който всеки който извършва някаква дейност да си даде телефона, те да подберат това което е полезно и да го напишат в един списък, който всеки от нас да разпечата и да го носи в автомобила си...


Тук не става въпрос каква дейност извършваш, а дали си готов да отделиш от личното си време по възможност, за помогнеш на колега изпаднал в беда в твоя град. Не е работа да администраторите да преценяват коя дейност е полезна и коя не. Тук става въпрос за лична нагласа.


Не съм разбрал... извинявам се!
Мислех си, че щом е за "спешни случаи" значи става за въпрос когато си на пътя и се чудиш какво да правиш... (и от тази гледна точка е полезно да се направи такъв списък...)

А иначе сега ако съм разбрал това може да се осъществи, като всеки от тези които са съгласни попълни форма с телефоните си , района за който може да бъде полезен, както и удобно време за търсене (знете всеки има заето време от ежедневието, което прекарва работейки или учейки...). И това нещо да се явява като Report - списък с тези хора подредени по райони... нещо такова...
Тогава обаче става въпрос за уеб базирана база от данни с права... и мисля че ще е трудно за изпълнение...

Според мен с тема във форума няма да стане много добре... ще има много "паразитни" мнения които ще пречат...

_________________
FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]
Изображение


Вто Апр 04, 2006 10:58 pm
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
Mazgarev написа:
.......Тогава обаче става въпрос за уеб базирана база от данни с права... и мисля че ще е трудно за изпълнение...


Мисля, че не е необходимо да се усложнява толкова. Така или иначе и сега влизаш с парола и юзер нейм във форума. По същия начин ще имаш достъп и до въпросното място (ако отговаряш на определени условия да речем), където ще можеш да се регистрираш и същевременно да ползваш информацията за другите регистрирали се доброволно колеги. Мисля, че принципа да "ползват" само тези, които се регистрират е добър. И според мен първо е необходима регистрация и чак тогава да можеш да видиш "за какво става въпрос вътре" т.е. кои колеги вече са се регистрирали, а не да можеш да влезеш само защото отговаряш на условията за регистрация.

Mazgarev написа:
.......Според мен с тема във форума няма да стане много добре... ще има много "паразитни" мнения които ще пречат...


Мисля, че няма да е толкова трудно да се отдели зърното от плявата. Все пак трябва да се "сондира" мнение. Аз за това попитах малко по-нагоре кой взема решенията за промените и допълненията във форума. Според мен това не е човек или група "хванат(и) от улицата" и мисля, че няма да е трудно да се разбере каква е нагласата на участниците във форума.

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Вто Апр 04, 2006 11:14 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Идеята е чудесна. Точно по подобен начин се запознахме с Emdless (приятеля ми Станислав). Той се оплака във форума, че Типото го е оставило на половината път за работа. Разбрахме се след работа да се видим и да го подкараме. Типото отдавна вече е унищожено, но все още се събираме на Вакарел.


Вто Апр 04, 2006 11:22 pm
UNREAD_POST 
Идеята е чудесна и колкото по-бързо се реализира - толкова по-добре!
Придложението на pakumba84 взаимствано от Опел форума е много добро.
Освен онлайн варианта на телефонния указател всеки може да си го разпечати
и да си го сложи в автомобила за да му е под ръка, ако се наложи!


Сря Апр 05, 2006 10:51 am
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 8:22 pm
Мнения: 210
Местоположение: София Младост II
UNREAD_POST 
Идеята е добра, а във форума доколкото виждам има доста програмисти :) и си мисля че ще измислят нещо по въпроса.

_________________
PUNTO 1.1 94г.


Сря Апр 05, 2006 9:15 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
Хммм до този момент темата е видяна от 116 души и има само 11 мнения от които 5 (т.е. почти половината) са мои. Според мен това е слаба подкрепа..... Може би този раздел не се посещава много :cry:

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Сря Апр 05, 2006 9:59 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 12:08 pm
Мнения: 167
Местоположение: Варна 02 Приморски
UNREAD_POST 
А не може ли да се направи нещо от рода на лексикон. Доста детско звучи ама според мен не е лоша идея. Може да се напише кой кой е, откаде е, с какво се занимава, телефон задължително, може и да има галерия към профила със снимка на човека и колата. Нещо такова се върти в моята глава. Ама трябва да се направи нещо задължително. На всеки може да му се случи нещо в чужд град, а трябва да се подкрепяме до колкото това е възможно.

_________________
ИзображениеИзображение
[Skype - FIAT_FREAK


Сря Апр 05, 2006 11:15 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Определено идеята е положителна.Форума е за товаПриятел в нужда да се познава А не когато си в непознат град да се чудиш към кого да се обърнеш


Чет Апр 06, 2006 5:53 am
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg