Дата и час: Вто Мар 19, 2024 1:45 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Относно хостинга на форума 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 7:38 pm
Мнения: 82
Местоположение: София
UNREAD_POST Относно хостинга на форума
Положението с хоста все още не е идеално, но е част от общия прогрес, който имаме.
Първоначално форумът беше на домашен компютър у Митко. Интернет - през кабелната телевизия.
Впоследствие го прехвърлихме на виртуален сървър в българска фирма на цена 84 лева месечно. Тази машина не издържа натоварването на всички сайтове, които бяха на нея и започна да забива. Успяхме да стабилизираме положението чрез компромиса на даун-тайм от 1-2% от времето. От хост-фирмата обаче това не ги уреди и казаха, че много ги товарим и трябва да сменяме виртуалната машина с пълноценен нает сървър.
След доста лутане и съпоставяне на цени и условия, в момента сме на нает сървър, но в САЩ на цена 99 долара месечно. И тази машина доста се мори и мисля за ъпгрейд. Но цените вече доста взеха да растат и не мога да го правя сега това. Може би сървър от класа на 150 долара месечно ще схруска всичко окончателно. Но засега не мога да реша да направя тази стъпка. Така ще трябва да се примирим с претоварванията от време на време. Обикновено стават вечер. Като забогатея обаче, ще оправим нещата.

_________________
Добри Божилов
Българска Интернет Партия


Вто Яну 08, 2008 9:36 pm
Профил
UNREAD_POST 
Здрасти, мога да кажа следното, вечерта, когато беше качен форума, той буквално летеше. Ама буквално. След това през нощта спря, както спря и сайта от подписа ти. Сега тия два дни се държи, но пак има пропадания, не мога да си обясня с 2 ГБ рам защо има подобни сдухвания. Всъщност защо решихте да се хоства навън, тъй като проблем идва и от това, цитирам:

LEVSKI написа:
Това е адски далеч. Минава през Франкфурт няколко пъти, после Париж и Вашингтон още толкова, и накрая през Атланта(предполагам) и Далас, и накрая достига сървъра. Не е добре, спрямо родните ни доставчици, винаги ни режат пиъринга. .


Вто Яну 08, 2008 10:01 pm
UNREAD_POST Re: Относно хостинга на форума
Dobri написа:
Като забогатея обаче, ще оправим нещата.


С риск някой да ме разбере погрешно, се наемам да попитам с какво можем да помогнем ние останалите съфорумци. Нека си говорим в цифри! Ако ще правим нещо, да го правим като хората.


Вто Яну 08, 2008 11:08 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 7:38 pm
Мнения: 82
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Навън сме основно заради цената. Тук подобна машина излиза към 200 лв. месечно. Основна причина за това е наличието на 20% ДДС, което в САЩ го няма. Освен това местните доставчици обикновено искат 12-месечен договор, защото са по-малки и за тях всяка инвестиция в сървър е скъпа. В САЩ не им дреме кога ще се откажеш и затова може месец за месец.

Принципно, ако вкараме още 50-60 долара месечно, може да вземем още по-мощна машина. Доста по-мощна. Но аз лично не мога да поема риска да разчитам на хората от форума да събират пари и от това да ми зависи ще мога ли да си платя сървъра. Поемам само колкото съм сигурен, че сам ще се оправя. На този сървър има и други сайтове. Един от тях е www.komentari.com, който сте видели. Отскоро започнах нов сериозен проект - опитвам се да направя Интернет партия. Тя също се хоства там. Не мога да рискувам тези неща, ако в някакъв момент форумците не могат да съберат парите, или пък ако стане някое ново "мамбо" като отцепването на част от форумците и клонирането на форума.

Разбира се, ако искате вие може да се откажете от настоящия безплатен за вас хост и да си наемете сами сървър. Един като моя може да вземете за 99 долара месечно, или дори за 89, ако махнете втория диск, който аз съм сложил от бекъп съображения. Ако резнете и паметта на 1 ГБ, което само за форума - без други сайтове да има, може и да е достатъчно, тогава ще го смъкнете на 79 месечно.

В България не виждам какво решение може да вземете. Стария виртуален сървър дори когато остана за малко само форума на него, отново имаше претоварвания и забиви.

_________________
Добри Божилов
Българска Интернет Партия


Сря Яну 09, 2008 12:17 am
Профил
UNREAD_POST 
Dobri написа:
Навън сме основно заради цената. Тук подобна машина излиза към 200 лв. месечно. Основна причина за това е наличието на 20% ДДС, което в САЩ го няма. Освен това местните доставчици обикновено искат 12-месечен договор, защото са по-малки и за тях всяка инвестиция в сървър е скъпа. В САЩ не им дреме кога ще се откажеш и затова може месец за месец.

Принципно, ако вкараме още 50-60 долара месечно, може да вземем още по-мощна машина. Доста по-мощна. Но аз лично не мога да поема риска да разчитам на хората от форума да събират пари и от това да ми зависи ще мога ли да си платя сървъра. Поемам само колкото съм сигурен, че сам ще се оправя. На този сървър има и други сайтове. Един от тях е www.komentari.com, който сте видели. Отскоро започнах нов сериозен проект - опитвам се да направя Интернет партия. Тя също се хоства там. Не мога да рискувам тези неща, ако в някакъв момент форумците не могат да съберат парите, или пък ако стане някое ново "мамбо" като отцепването на част от форумците и клонирането на форума.

Разбира се, ако искате вие може да се откажете от настоящия безплатен за вас хост и да си наемете сами сървър. Един като моя може да вземете за 99 долара месечно, или дори за 89, ако махнете втория диск, който аз съм сложил от бекъп съображения. Ако резнете и паметта на 1 ГБ, което само за форума - без други сайтове да има, може и да е достатъчно, тогава ще го смъкнете на 79 месечно.

В България не виждам какво решение може да вземете. Стария виртуален сървър дори когато остана за малко само форума на него, отново имаше претоварвания и забиви.



аз по принцип много от администриране на форуми не разбирам но мога да предложа хостинг:
15 GB
300 GB месечен трафик
100 мейла
20 бази данни с обща големина 60 MB (само таблиците)
20 Ftp потребителя

на цена около (над) 10 ПЪТИ по-ниска
ако сте заинтересовани пишете тук, на мейла, ЛС ... :cool:


Пон Яну 14, 2008 4:09 pm
UNREAD_POST 
Предлагането е лесна работа, в София също има кой какво да предложи. Не е в това въпросът. Отделно скоростта към момента в добра, стига пропадания да няма занапред, всичко е наред. :wink:


Пон Яну 14, 2008 4:58 pm
UNREAD_POST 
Скороста не е толкова добра. Поне на мен не ми е. Но все пак, ако наистина няма пропадания ще е добре :)


Пон Яну 14, 2008 5:06 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 7:38 pm
Мнения: 82
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Чилиев,

Това, което вие предлагате, е услугата "споделен хост". Тя не става за силно натоварени сайтове като този. Това е за малки сайтчета с до няколко стотин посещения на ден. В момента, в който започнеш да товариш повече, от хоста ти се обаждат и ти казват да минеш на собствен сървър. Обикновено показателят, който надвишаваш, е т.нар. "изразходвано процесорно време". Той го няма в рекламите на хоста, но го има като ограничение. Не вървят евтините хостчета за голям сайт.

Другият фиатски форум опита да мине на споделен хост и след серия от неблагополучия се върна на стария сървър. Неговото натоварване и горе-долу като на този.

_________________
Добри Божилов
Българска Интернет Партия


Пон Яну 14, 2008 6:59 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg