Дата и час: Нед Апр 28, 2024 2:47 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Как да решим проблема с форума веднъж за винаги и изотзадзе. 
Автор Съобщение
UNREAD_POST 
beer написа:
Топката в мойто поле не обичам да оставям :wink: Така че дупликата е неизбежна!
Та...Приеми написаното от мен,като мниние на човек,който е страничен наблюдател!Който няма нищо общо с форума ви и клубът ви !Нито искам да давам съвети,нито пък акъл на когото и да било!Или човек пак не може да се изказва в тоя форум?

П.п Поста ми беше абсолютно добронамерен :!: И какво му има на подписа :?: И на мен не ми харесват котки,но не занимавам хората с тая работа!


Не бъркай подписа с аватар! Котаракът е в аватара ми, подписът е съвсем друго нещо! Аз лично нямам никакво лошо отношение нито към подписа ти, аватара и квото щеш още."Страничен наблюдател" мога да бъда аз... човекът който нито се е регистрирал, нито се е опитвал да да дава акъл в т.нар."друг" форум.Не, не съм казал ,че човек не може да се изказва в "този" форум, напротив, желателно е, и те статистиките си говорят кой,къде се изказва...НО, има нещо тънко, което ти много добре знаеш и усещаш.Още повече,че лично за себе си си взел някакво решение... ВЕЧЕ...дръж на него!

ПП...Ся, да не фанеш да се САМОИЗТРИЕШ от "този" форум, както направиха някои от ПАТРОНИТЕ на "другия".. само и само да не ги разбираме кога са надничали тук..... МАЛИИИ МЪКА,МЪКА...... :36_2_33:


Последна промяна Nino на Вто Окт 10, 2006 11:51 pm, променена общо 3 пъти



Вто Окт 10, 2006 10:35 pm
UNREAD_POST 
И тъй като виждам някои които пишат в тази тема само за спора или спорта искам да попитам. Те с каква сума са готови да се включат или системата е "аз не сакам мене да ми е добре. сакам Вуте да му е зле"?


Вто Окт 10, 2006 10:59 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 03, 2004 4:56 pm
Мнения: 70
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
zgabrovski написа:
Ето едно подходящо според мене предложение:
http://www.vtoraupotreba.com/ - На заглавната страница.

Проблема е че трябва да се съберат 430 лв.


Ще си позволя да не се съглася с тази "подходяща" конфигурация.
Моята идея беше да се вземе по-добра от сегашната машина на много приемлива цена.
В Лиана (може и на друго място, разбира се) нормална машина със следните параметри:
PIV 1,6GHz/256RAM/20-40GB/1.44+CD+SB+AGP COMPAQ,IBM,DELL,HP SLIM
струва 250 лв с 1 година гаранция.


От друга страна, ще направя и уговорката, че написаното по-долу важи само ако се спрем на варианта нов компютър.

Ще започна с малко теория.
Нещата които товарят един уеб сървър могат да се разделят много грубо на 3 части:
1. Мрежови заявки (тук главния виновник за забавяне е широчината на интернет канала)
2. Заявки към базата към уеб сайта и базата данни
3. Заявки към твърдия диск, следствие на 1 и 2

С други думи, основните неща които исканата от нас машина трябва да притежава са: Хубав процесор, РАМ, бърз хард диск. Мрежовия трафик, няма да го коментирам, защото ако успеем да направим 1 mbps трафик към сървъра, ще направим хиляди левове от реклама ;)

Това което виждам в тази машина е процесор Селерон и бавен хард диск (с обороти 5400)
Паметта е най-лесна да се манипулира.
Селерона, обаче е ниско-класен процесор, предназначен само за офиси. На нас ни трябва бърз и мощен Пентиум 4 базиран процесор (тук моля привържениците на АМД да не казват колко хубави са Котлоните :) )
Хард диска е от съществено значение при обработка на запитванията към базата данни. Като ще взимаме нещо, нека то поне да е хубаво. RAIД масив с 2 SATA диска би ни свършил чудесна работа.

Като цяло изводите са следните:

1. Хубава машина трябва да има P4, 1 GB RAM, RAID SATA2 HDD и вградено видео.
2. Дъно от добър и качествен прозиводител - примерно ASUS
3. Клавиатура ;)

Утре, понеже сега съм си у дома ще пусна и примерна конфигурация от МОСТ.
Цената според мен ще се върти около 700 лева за това нещо.

Едно е комп за 250, друго е комп за 700.
Всичко зависи от самите нас.
Според мен, ние имаме шанса да направим едно, другото или нищо ;)

Поздрави на всички.

_________________
Analog Man
3D Stilo 1.9 MultiJet
Skype: p.kolev, ICQ: 14253176, MSN:p_kolev@hotmail.com


Вто Окт 10, 2006 11:32 pm
Профил ICQ WWW
Фиат маниак
Фиат маниак

Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 5:19 am
Мнения: 712
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Предполагам, че говориш за RAID тип 1 (2та диска са миръри, а скороста на достъп близо удвоена). RAID 0 (2та диска си разпределят данните) не е никакъв RAID.. но пък и там скороста е увеличена..

Аз се чудя защо просто не се използва сървър втора употреба? Виждал съм да се предлагат на прилични цени двупроцесорни машини с много бързи SCSI дискове! Достатъчно е да се направи RAID 1 и ще се гарантира, че дори единия диск да отиде, другия ще спаси положението!

От друга страна е ясно, че един нов сървър ще е далеч по надежден, но и доста скъп. Не съм на ясно дали има и други колеги които да са дали някой лев за сайта, но мисля, че доста хора ще трябва да се включат, че да се съберат 700-800лв за добър компютър за сървър!?

_________________
FIAT Marea


Сря Окт 11, 2006 1:41 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg