Дата и час: Нед Апр 28, 2024 5:19 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Как да решим проблема с форума веднъж за винаги и изотзадзе. 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 03, 2004 4:56 pm
Мнения: 70
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST Как да решим проблема с форума веднъж за винаги и изотзадзе.
Колеги,

Вече стана ясно, че машината набедена за уеб сървър на нашия форум, е толкова стара, че нищо чудно като се накачулят 100 човека във форума да стават манджи. Тази машина е подходяща само за рутер, не и за уеб сървър. Още повече, че тук освен уеб имаме и ДБ сървър със сложни заявки изискващи много юркане на базата данни.

Вместо да се купува рам памет, нека да инвестираме 200 лв в една по-хубава машина. За 200 лева от Лиана може да се купи P4 базирана машина с най-старите ядра (Уиламет), работеща с SDRAM. Аз лично съм готов да даря 20 лева на срещата в четвъртък.

Предлагам, на срещата в четвъртък (на която се каня да дойда да се видим най-накрая), всеки, който има желание, да дари колкото може. Така за нула време ще съберем нужните средства за сравнително хубав уеб сървър за средни натоварвания. Освен това, аз се самопредлагам за инсталиране и настройка на средата (Linux Slackware, Apache, PHP, MySQL, WebMin, Awstat, ClamAv).

Предложението ми е следното:
1. Да се реши каква точно машина искаме да купим.
2. Да се определи колко точно струва
3. Да се направи отделна тема, в която има банкова сметка и лице отговарящо за събиране на парите.
4. Всекидневно, лицето отговорно за дарението, да дава отчет в темата.


Мисля, че предложеният от мен начин е най-добрият за нашият форум и сайт.
Като екстра, може да се обяви конкурс за дизайн на сайта. Наградата може да е реклама Wink

Поздрави на всички.

_________________
Analog Man
3D Stilo 1.9 MultiJet
Skype: p.kolev, ICQ: 14253176, MSN:p_kolev@hotmail.com


Вто Окт 10, 2006 8:51 am
Профил ICQ WWW
UNREAD_POST 
Идеята е чудесна, не е нова, но досега по една или друга причина - не се реализира!
Така мисля, че ще е най-добре! 10 души по 20 лева са 200 лева! Мисля, че ще съберем и повече пари, с които може да се покрият и други разходи! С две ръце "ЗА"! Най-добре го обсъдете на следващата среща в София в
подробности и да се дерзае! Бройте и мен в донорите с 20 лева!

п.п. Между другото днес машината (сървъра) работи много добре струва ми се!
Но докога!? Така че, да действаме!

п.п. 2 Тъкмо го написах и ... пак номерца...


Вто Окт 10, 2006 10:14 am
UNREAD_POST 
Абсолютно подкрепям колегата, като мога да добавя следното:

В момента машината е действително старичка, но периферията и ( Хард дискове, CDROM, захранващи блокове) са сравнително нови и в тях има още хляб. Според мен може да минеме само с едно по - ново дъно с процесор PIV и РАМ 512 - ще е напълно достатъчно.

Аз може да се ангажирам да свърша тая работа днеска... дано имам време, после ще представя сметката.


Вто Окт 10, 2006 10:26 am
UNREAD_POST 
Какво мислите за следното:

HP PIII 800, 512MB, i815, Sound, USB, LAN ?

Според вас ще бъде ли достатъчно?


Вто Окт 10, 2006 10:34 am
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 4:11 pm
Мнения: 674
Местоположение: София, Илинден
UNREAD_POST 
Струва ми се, че и това ще е временно решение. Не съм “железар”, ама да не забравяме, че все пак говорим за сървър, който трябва да обслужва Х-стотин хиляди заявки дневно (вероятно до 3-4 хиляди заявки в минута при сегашната посещаемост, да не говорим при увеличаване броя на посетителите).

Подкрепям предложението на p_kolev (подобна беше идеята ми за срещата още на 29 септември...). Според мен дори трябва да се напънем и да инвестираме в по-добра (сървърна) машина - освен форума има и сайт. Ама ми се струва, че така само с писане тук няма да стане - поне хората от София да вземем да се съберем и да обсъдим организацията!

_________________
FIAT Brava 1.8 16V ELX


Вто Окт 10, 2006 12:04 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Pecho написа:
Струва ми се, че и това ще е временно решение. Не съм “железар”, ама да не забравяме, че все пак говорим за сървър, който трябва да обслужва Х-стотин хиляди заявки дневно (вероятно до 3-4 хиляди заявки в минута при сегашната посещаемост, да не говорим при увеличаване броя на посетителите).

Подкрепям предложението на p_kolev (подобна беше идеята ми за срещата още на 29 септември...). Според мен дори трябва да се напънем и да инвестираме в по-добра (сървърна) машина - освен форума има и сайт. Ама ми се струва, че така само с писане тук няма да стане - поне хората от София да вземем да се съберем и да обсъдим организацията!


Мисля, че ако сме сериозни може да помислим за добра машина с 64 битов процесор и сериен RAID.


Вто Окт 10, 2006 12:08 pm
UNREAD_POST 
Ето едно подходящо според мене предложение:
http://www.vtoraupotreba.com/ - На заглавната страница.

Проблема е че трябва да се съберат 430 лв.


Вто Окт 10, 2006 1:41 pm
UNREAD_POST 
zgabrovski написа:
Ето едно подходящо според мене предложение:
http://www.vtoraupotreba.com/ - На заглавната страница.

Проблема е че трябва да се съберат 430 лв.


Бих казал идеална.


Вто Окт 10, 2006 2:13 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 16, 2005 12:53 pm
Мнения: 188
Местоположение: София Надежда
UNREAD_POST 
Давайте да определяме сумата на всеки от нас и да действаме!
Аз съм ЗА!

_________________
Fiat Bravo 1.4 12V


Вто Окт 10, 2006 6:00 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 9:32 pm
Мнения: 180
Местоположение: Варна 03 Младост
UNREAD_POST 
Ни най малко не искам да ве развалям конструктивния диалог :!: Но... :idea: Нали има "Клуб ФИАТ България" който е регистриран, по законен ред с всичките му там юридически работи!Би трябвало да има счетоводител,сметка,секретар,председател и тн.Членовете да плащат членски внос....и така.. :!:
Та искам да кажа че тръгвате в погрешна посока,с тея сметки определяне на хора...пари на ръка и другите работи, който сте казали по горе!

_________________
ИзображениеИзображение


Вто Окт 10, 2006 6:23 pm
Профил ICQ WWW
UNREAD_POST 
beer написа:
Ни най малко не искам да ве развалям конструктивния диалог :!: Но... :idea: Нали има "Клуб ФИАТ България" който е регистриран, по законен ред с всичките му там юридически работи!Би трябвало да има счетоводител,сметка,секретар,председател и т н.Членовете да плащат членски внос....и така.. :!:
Та искам да кажа че тръгвате в погрешна посока,с тея сметки определяне на хора...пари на ръка и другите работи, който сте казали по горе!


Като гледам къф готин подпис си избацал.... що там не одиш да даваш акъл а?

ПП.. ако не съм аз, все некой щеше да ти го каже, така,че не се аби да праиш дуплика. :mrgreen:


Вто Окт 10, 2006 6:58 pm
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 8:33 pm
Мнения: 310
Местоположение: Велико Търново
UNREAD_POST 
Колегата е прав, за какво сме членове на клуба като само се дискутира за превилегиите на членовете но не и за техните задължения, не знам колко точно са членовете за момента и едва ли те се нуждаят от членски карти и тем подобни документи за да започнат да плащат членски внос. Замислете се само примерно 50 човека по 3-4 лева на месец вноска биха решили доста финансови проблеми. Спонсорството си е спонсорство но за мен решаващ ще е членския внос.


Вто Окт 10, 2006 7:03 pm
Профил ICQ YIM
UNREAD_POST 
stenli написа:
Колегата е прав, за какво сме членове на клуба като само се дискутира за превилегиите на членовете но не и за техните задължения, не знам колко точно са членовете за момента и едва ли те се нуждаят от членски карти и тем подобни документи за да започнат да плащат членски внос. Замислете се само примерно 50 човека по 3-4 лева на месец вноска биха решили доста финансови проблеми. Спонсорството си е спонсорство но за мен решаващ ще е членския внос.


Тази инициатива stenli, не е обвързана финасово с клуба, а с една група хора които писаха ТУК:
viewtopic.php?t=9641

Така, че мисля засега да не намесваме клуба,членовете,членките,правата, задълженията и още к'вот се сетиш.
Всеки ИМА ПРАВО да даде в контекста на темата която цитирах!


Вто Окт 10, 2006 7:18 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 9:32 pm
Мнения: 180
Местоположение: Варна 03 Младост
UNREAD_POST 
Nino написа:
beer написа:
Ни най малко не искам да ви развалям конструктивния диалог :!: Но... :idea: Нали има "Клуб ФИАТ България" който е регистриран, по законен ред с всичките му там юридически работи!Би трябвало да има счетоводител,сметка,секретар,председател и т н.Членовете да плащат членски внос....и така.. :!:
Та искам да кажа че тръгвате в погрешна посока,с тея сметки определяне на хора...пари на ръка и другите работи, който сте казали по горе!


Като гледам къф готин подпис си избацал.... що там не одиш да даваш акъл а?

ПП.. ако не съм аз, все некой щеше да ти го каже, така,че не се аби да праиш дуплика. :mrgreen:



Топката в мойто поле не обичам да оставям :wink: Така че дупликата е неизбежна!
Та...Приеми написаното от мен,като мниние на човек,който е страничен наблюдател!Който няма нищо общо с форума ви и клубът ви !Нито искам да давам съвети,нито пък акъл на когото и да било!Или човек пак не може да се изказва в тоя форум?

П.п Поста ми беше абсолютно добронамерен :!: И какво му има на подписа :?: И на мен не ми харесват котки,но не занимавам хората с тая работа!

_________________
ИзображениеИзображение


Вто Окт 10, 2006 9:27 pm
Профил ICQ WWW
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Pecho написа:
Струва ми се, че и това ще е временно решение. Не съм “железар”, ама да не забравяме, че все пак говорим за сървър, който трябва да обслужва Х-стотин хиляди заявки дневно (вероятно до 3-4 хиляди заявки в минута при сегашната посещаемост, да не говорим при увеличаване броя на посетителите).

Подкрепям предложението на p_kolev (подобна беше идеята ми за срещата още на 29 септември...). Според мен дори трябва да се напънем и да инвестираме в по-добра (сървърна) машина - освен форума има и сайт. Ама ми се струва, че така само с писане тук няма да стане - поне хората от София да вземем да се съберем и да обсъдим организацията!


Подкрепям предложението / без да изпадам в конкретни подробности/ за нещо перспективно и достатъчно надеждно - Pecho и p_kolev смятам, че са достатъчно аргументирани!
Не знам каква е причината , но от два-три дни бавно се работи във форума, а това дразни и изнервя не само мен!
Имаме достатъчно капацитети в тази област, направете си нужния анализ и купувайте точно каквото е необходимо!
Парите няма да бъдат никакъв проблем, те не са клубни, а всичко което ще съберем е доброволно дарение за каузата!
Крайно време е да кажете на кого да ги изпращаме, че ще падне ентусиазъма!

_________________
FIAT-SPORT


Вто Окт 10, 2006 9:48 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg