Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:10 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Пари ли не се намират за хостинг, какво ли? 
Автор Съобщение
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 08, 2007 8:34 pm
Мнения: 38
Местоположение: На Марс или в Русе
UNREAD_POST Пари ли не се намират за хостинг, какво ли?
Колеги ... къде се хоства сайта и форума?
Всъщност аз знам къде, видях, но ... 2009 година сме все пак, обикновен хостинг, бърз, с отлични възможности, струва под 5 лева на месец.

Сайта, а и форума, ако въобще се отворят, зареждат по 30-40 секунди, което е повече от смущаващо.
Честно казано, като ме хванат нервите и отварям другия форум и питам там.
И не защото не ми е приятно тук, а защото връзката е невероятно зле.
По този начин трудно ще набирате нови потребители, а старите малко по малко ще се ограничат само с другия форум.

Пък и не е лошо от време на време да си поглеждате статистиките. А и вижте на конкуренцията.
Поне 30% от негативния резултат се дължи на невероятно умрелия ви хост доставчик.

Какъв е проблема, пари ли няма?
Ако е така, все ще се намерим 10-20 човека да платим хостинга за една година и да сме си рахат, както казват германците.
Под 5 лева струва месеца все пак ...
Една кутия цигари.

Не се сърдете, ама се нервя.

_________________
.:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
БИнзин Изображение


Чет Юни 04, 2009 6:19 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Къде се хоства сайта, колега? В момента е върху нает 4 процесорен сървър (самостоятелна машина, а не споделена) с отлични характеристики. Наемът за този сървър е над 150 долара месечно, така че не говорим за 5лв. Хостинга за по 5 лева не става за нищо и вече е опитвано. Сайта забива за не повече от 10мин. Може би проблема е с международния ти трафик, защото сървърът е в Съединените щати.

PS: Конкуренцията не ме притеснява. Не се състезаваме с никого.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Чет Юни 04, 2009 6:31 pm
Профил ICQ YIM
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 08, 2007 8:34 pm
Мнения: 38
Местоположение: На Марс или в Русе
UNREAD_POST 
Не се сърдете, не ви правя забележка, а се опитвам да помогна. Парите са си ваши, харчете си както намерите за добре, но ... в случая ... за съжаление сделката не е добра.

Сайта се хоства в Хюстън, Тексас.
Ще премина на "ти", ако ми позволите.
Проблема не е в международния ми трафик, тъй като вероятно не предполагаш, че fiat-bg.com е единствения сайт, който отварям.
Имам предвид, че имам впечатления от външния ми трафик и те се базират на достъп до много и различни точки, а не само до fiat-bg.com.

Моите уважения, но някой злоупотребява с доверието ви и с това, че не сте специалисти в тази област.

И ви взема 150 долара, с които можете да си платите хостинг за две години. Много бърз и достатъчно сигурен. Отделно от това, ежедневен backup и т. н.
Моя опит е до няколко доставчика, но общо взето всички предлагат подобни услуги.

Какъв е сървъра, който сте наели няма почти никакво значение.
Пропускателната способност на една система или качеството и се оценява по най "тясната" или най-слабата точка, а не по най широката.

Ако се опитам да ви го обясня на разбираем език, ако една система в двата края има отвори с дебити 500 кубически метра в секунда и налягането се осигурява от компресор, който може да "изтласка" 1 000 кубически метра в секунда и някъде по трасето има отвор, който не може да пропусне повече от 10 кубически метра за секунда дебита на цялата система е 1о кубически метра за секунда, независимо от компонентите в края и възможностите на самия компресор.

По друг начин казано, ако ще и 88 процесорен сървър да ползвате, мощта му служи да обработи брой заявки за определено време, но само тези, които достигнат до него през най "тясната точка".

В случая, тясната ви точка е в Englewood, Колорадо.
И това не е временно явление, а постоянно. Единадесетия ви хоуп.
Някъде между 129.250.3.42 и 157.238.225.6

Без да се опитвам да ви препоръчвам който и да е хостинг, няма да го направя и в бъдеще ... аз лично ползвам три хостинг доставчика, широко известни и рекламирани, които [и трите фирми] осигуряват такъв трафик и връзка, че ... едва ли някога ще можете да съберете толкова потребители, че да запълните канала си. И както казах, за по малко от 5 лева на месец.

Конкуренцията не е при нито един от тях де, сега погледнах. Те хостват ... непознат за мен доставчик, но си е добра връзката.

Не знам къде сте опитвали и кога, но това което пишете е повече от несериозно, 2009 година сме вече.
Затова ви дадох горните примери, а не за да рекламирам когото и да било.

_________________
.:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
БИнзин Изображение


Пет Юни 05, 2009 9:13 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Колеги сме, ако работиш в сферата на IT

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пет Юни 05, 2009 9:25 pm
Профил ICQ YIM
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 08, 2007 8:34 pm
Мнения: 38
Местоположение: На Марс или в Русе
UNREAD_POST 
Не, професията ми е доста далече от IT сектора, но имам определени познания и умения.
Да го наречем дългогодишно хоби.

_________________
.:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
БИнзин Изображение


Пет Юни 05, 2009 11:20 pm
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Наистина има проблем с бавното отваряне на сайта и това определено е неудобство за много потребители!
Колегата има основание и виждам, че е съвсем добронамерен, най-вероятно е проблем за повечето потребители, но малко са загрижените!
Знам, че проблема със скороста преди време беше много по-сериозен и знам, че много се направи от страна на администрацията, но ако наистина има такива добри варианти и то за толкова малко пари, защо не се опита?
Както казва колегата, толкова малко пари ще се съберат за отрицателно време, още повече, че сме събирали много повече за fiat.org и имаме опит! Yellow_Flash_Colorz_PDT_15
Може би е добре да се пусне една анкета по случая.....

_________________
FIAT-SPORT


Съб Юни 06, 2009 10:31 pm
Профил WWW
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 08, 2007 8:34 pm
Мнения: 38
Местоположение: На Марс или в Русе
UNREAD_POST 
Радвам се, че ме разбра правилно Христо.
Поздрави от мен.
Yellow_Flash_Colorz_PDT_15

_________________
.:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
БИнзин Изображение


Нед Юни 07, 2009 3:36 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg