Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:44 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
какво мислите за алфа 156 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Нед Дек 25, 2005 11:41 pm
Мнения: 11
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST какво мислите за алфа 156
Зравеите!Наи накрая събрах и аз някои лев и реших да сменя старата кочина с нещо по ново :D разполагам с около 10000лева и искам за тези пари да взема максимално добрата кола.за сега сьм се спрял на 156 сравнително нова кола за тези пари сас страхотни дизелови агрегати а за външния вид няма смисал да се говори :P колата ще я ползвам всекидневно за работа и за пътуване из страната.та искам да ми дадете мнения и преки впечатления за тази алфа както и за поддръжка здравина и т.н. и кои от агрегатите е наи добър!


Сря Апр 05, 2006 12:14 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 9:32 pm
Мнения: 180
Местоположение: Варна 03 Младост
UNREAD_POST 
Защо не се насочи направо към http://clubalfaromeo.com/forum/index.php там 100% процента знаят по добре :!:

_________________
ИзображениеИзображение


Сря Апр 05, 2006 12:33 am
Профил ICQ WWW
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 11:25 pm
Мнения: 1315
Местоположение: София 04 Оборище
UNREAD_POST 
beer написа:
Защо не се насочи направо към http://clubalfaromeo.com/forum/index.php там 100% процента знаят по добре :!:


Предполагам и на там се е насочил... просто събира мнения човека :)

Ако си намериш 1.9JTD направо скачай вътре и пали ;)

С поддръжката може би малко ще олекнеш... но пък си заслужава за колата!

_________________
FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]
Изображение


Сря Апр 05, 2006 8:32 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Перфектния мотор за тази Алфа е 2.4 JTD, а иначе именно Алфа 156 е първата италианска кола която не отсъпва по качество на немските дори след 6-7 години според техния TUV.


Сря Апр 05, 2006 8:48 am
UNREAD_POST 
Mitko написа:
Перфектния мотор за тази Алфа е 2.4 JTD, а иначе именно Алфа 156 е първата италианска кола която не отсъпва по качество на немските дори след 6-7 години според техния TUV.

Според моя TUV, техния TUV може да упражни всички
сексуални действия и бездействия с близките си роднини!


Сря Апр 05, 2006 9:15 am
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 1:55 pm
Мнения: 36
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Aбе щом ще пътуваш често определено дизелова 156-ца. Аз лично съм решил следващата ми кола да е пак Алфа и смятам да е точно 2.4 ЖТД - само с едно качествено чипче става към 170-180 к.с - ама и иначе върви здраво. Много е удобно за извънградско като изпреварваш с този голям въртящ момент - залепя те - бързо изпреварване и си отпред , не се изморяваш и напрягаш въобще. Макар че и 1,9 ще ти върши перфектна работа, а и тъмо ще влезеш в сумата която си заделил.
Нали знаеш че преди да я купиш трябва да я закараш на екзаминера във Ванто - не за друго , ами защото ще тикажат реалните километри (независимо какво пише на километража) така може да смъкнеш от цената ако колата ти е харесала и другите показатели са наред. Няма да се плашиш ако ти кажат че е на 250 хил. вместо изписаните на километража 125 хил.км. Като се има впредвид че 155-ца бензинова на 470 хил км си върви перфектно и се ползва като служебна кола - дизела няма да има грешка. Виж как е турбината и дали продължава да ускорява след 3500 оборота. Огледай дали е омаслена (нормално може да има омасляване - ама такова позасъхнало(не знам как да го опиша) абе да е малко.)
Успех!!!
Дано и аз скоро да тръгна да оглеждам за 2.4 ЖТД :D :D

_________________
Alfa Romeo 145 1.8 Twin Spark


Сря Апр 05, 2006 5:01 pm
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Щом е 156, то май няма много за мислене - почит и уважение!

_________________
FIAT-SPORT


Сря Апр 05, 2006 6:44 pm
Профил WWW
UNREAD_POST 
и аз искааааам


Чет Окт 19, 2006 9:37 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пет Ное 24, 2006 8:31 pm
Мнения: 193
UNREAD_POST 
JTD дизелите са едни от най-добрите мотори . За дизайн просто .....един голям .... ПЛЮС !!!Не случайно и никът ми е с инициалите и :) :) :) ALFA ROMEO 156 GTA - е това не е най-подходящата кола за всекидневдно ползване , но може да се мери достойно с BMW 3 :P

I AZ ISKAM 156 DORI I DIZEL :wink:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Изображение ФеН нА ИтаЛиАнКиТе :D


Съб Ное 25, 2006 5:22 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 4:18 pm
Мнения: 150
Местоположение: Варна
UNREAD_POST 
BatVas написа:
...Огледай дали е омаслена (нормално може да има омасляване - ама такова позасъхнало(не знам как да го опиша) абе да е малко.)
Успех!!!...


Омасляване може да има, но леко и с полепнал прах по маркуча, който отива към интеркулера. Иначе най-вече по снадките по нагнетателната част си личи, ако има масло. Някой по-горе беше казал, че поддръжката е по-скъпа от тази на бензина, но не съвсем така. Въпрос на късмет е, както при всеки автомобил. Наистина 2.4 си е за предпочитане, но и 1.9 Фърчи яко ;)

_________________
_______
146 JTD


Съб Ное 25, 2006 10:14 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg